Kevés hiányzott a Lakers-bravúrhoz San Antonióban, ahol a hazai Spurs együttese 25 pontos előnyről majdnem elveszítette a Nyugati főcsoport elődöntőjének ötödik mérkőzését, végül azonban 96-94-re nyerni tudott, így összesítésben 3-2-re vezet. Keleten is a hazai csapat diadalmaskodott: a Dallas Mavericks 112-93-ra nyert a Chris Webbert nélkülöző Sacramento Kings ellen.

Egyetlen sikerre van a San Antonio Spurs a Nyugati főcsoport döntőjétől, miután az NBA keddi játéknapján, az elődöntő ötödik mérkőzésén nagy csatában 96-94-re legyőzte a bajnok Los Angeles Lakerst. Az eredmény inkább a bajnokra nézve hízelgő, hiszen a Lakers 25 pontos hátrányt dolgozott le, s ha három másodperccel a találkozó lefújása előtt Robert Horry triplakísérlete bemegy, akár meg is nyerhette volna a mérkőzést. De Horry célt tévesztett (érthetetlen, miért ő vállalta a dobást, hiszen a mérkőzésen hatból hatszor hibázott a hárompontos vonalról), így a Jackson-bandának a hátralévő mindkét mérkőzést meg kell nyernie ahhoz, hogy reménye maradjon a címvédésre.

A sorozatban háromszor is első Lakers utoljára 1999-ben nem jutott döntőbe, s láss csodát: akkor is a Spurs győzte le a konferencia-elődöntőben. A hatodik mérkőzésre csütörtökön Los Angelesben kerül sor, s ha nyer a Lakers, a mindent eldöntő csatát szombaton, San Antonióban vívják. A hazaiak legjobbja Tim Duncan volt (27 pont, 14 lepattanó), Tony Parker 21-et hintett, a Los Angeles-i csapatban Kobe Bryant 36, Shaquille O'Neal 20 találatig jutott.

Érdekes és kifejezetten változatos mérkőzést vívott egymással nyugat két csillaga, a Dallas Mavericks, illetve a Chris Webbert nélkülöző Sacramento Kings is. Az első félidőben a vendégek még kilenc ponttal vezettek, hogy aztán a harmadik negyedben mindössze tíz pontra fussa erejükből, s ezzel a Dallas megfordítsa a találkozó menetét.

A mérkőzés egyik hősének azonban nem a sztárok valamelyikét, hanem Raja Bellt tartják, aki tizenhárom pontjából kilencet a zárónegyedben dobott, ezzel segítve csapatát a sikerhez. Steve Nash 25, Nick van Exel 18, Dirk Nowitzki és Michael Finley 16-16 pontot szerzett, ennyivel segítették a Dallast a 112-93-as sikerhez.

"Ez az, amire szükségünk volt. Nem lehet mindig arra számítani, hogy három-négy játékos húzza a csapat szekerét, Bell hatalmasat alakított, sokat segített nekünk" - lelkendezett a Mavericks erőcsatára, Raef LaFrentz a találkozót követően. "Kétségtelen, Bell volt a mérkőzésen a legjobb játékosunk, fizikálisan képes olyan dolgokra, amelyekre más nem" - nyilatkozta Don Nelson edző.