Bár Shaquille O'Neal az utolsó negyedben már nem játszhatott vádlisérülése miatt, a Los Angeles Lakers a remeklő Kobe Bryant vezérletével legyőzte a Chicago Bulls együttesét, s megőrizte hazai veretlenségét. Az NBA pénteki játéknapján az Orlando menetrend szerint gyűjtötte be újabb vereségét, a Sacramentóban Brad Miller élete első tripladupláját érte el, míg a Pacers ezúttal New Orleansban nyert.

Az egész NBA-mezőnyt figyelembe véve jelenleg az Indiana Pacers együttese rendelkezik a legjobb mérleggel, két vereség mellett a tizedik sikert éppen a pénteki játéknapon New Orleansban gyűjtötte be Rick Carlisle együttese. A 76-75-ös, eléggé szűkre szabott győzelem azt is jelentette, hogy a Pacers még hibátlan idegenben - bár most nagyon kevés hiányzott a vereséghez.

A változatos mérkőzés félidejében még a vendégeknél volt az előny (38-42), ám a negyedik negyedet már a Hornets kezdte előnyösebb pozícióból (64-63). Az utolsó percek nem is hoztak gólzáport, a 76-75-ös vezetést nyolc másodperccel a lefújás előtt Reggie Miller két büntetővel alakította ki, s hogy ez végül győzelmet ért, az az utolsó dobását elrontó hazai újoncnak, David Westnek volt köszönhető. A Pacers legeredményesebbje, Jermaine O'Neal 24 pontot dobott, Ron Artest 22-ig jutott.

Ha így folytatja, minden idők legrosszabb csapata címre is pályázhat az Orlando, amely 13 meccséből zsinórban a tizenkettediket veszítette el, s közelít az 1991-92-es mélyponthoz, amikor is sorozatban 17 alkalommal kapott ki az együttes. A mostani, Sacramento Kings-siker fő letéteményese Brad Miller volt, aki a hazaiak színeiben élete első tripladupláját érte el: 22 pontja mellett, 14 lepattanót szedett és 10 asszisztot adott.

Hazai pályán továbbra is verhetetlen a Los Angeles Lakers, amely ezúttal a Chicago Bulls ellen nyert 101-94-re. Kobe Bryant 28 pontjával a mezőny legeredményesebbjeként zárt, Shaquille O'Neal 15 találatig jutott, ami viszont rossz hír: a center vádlisérülés miatt az utolsó negyedben már nem állhatott a csapat rendelkezésére.

S ha már a Bulls szóba került, a végére egy kis pletyka: a hírek szerint a Toronto Raptors és a Chicago komoly tárgyalássorozatban áll egymással, miután a kanadai együttes nagyon szeretné megszerezni Jalen Rose-t. A terv egyébként nem lenne ilyen egyszerű: a Bullstól ugyanis Rose mellett még Donyell Marshall is érkezne Torontóba, a Raptors pedig cserébe az Antonio Davis, Alvin Williams kettőst adná.