Visszatért néhány mérkőzés kihagyása után Shaq O'Neal, a Los Angeles Lakers kosaras sztárja, ám nem ő volt a legnagyobb durranás az NBA pénteki játéknapján. Karl Malone, a kaliforniaiak 40 éves centere pályafutása negyedik tripladuplájával vezette sikerre csapatát, amely 103-87-re verte a bajnok San Antonio Spurst. Megállíthatatlanul zuhan az Orlando, amely begyűjtötte zsinórban tizenötödik vereségét is.

Az idei NBA-szezont figyelembe véve először dobott száz pont felett a Boston Celtics, amely hazai pályán 106-96-ra verte a Milwaukee Bucks együttesét. A mérkőzés hőse a hazaiak nagy kedvence, Paul Pierce volt, aki annak ellenére, hogy egy, a Bucks-center Daniel Santiagóval történő ütközés után már az első negyedben megsérült, s le is kellett cserélni, végül tripladuplát ért el, 26 pontja mellett leszedett 10 lepattanót és kiosztott 10 asszisztot is. "Leültem a kispadra, s próbáltam felrázni magam. A tripladupla jó dolog, mert legalább tudom, mindent elkövettem a csapat sikerének érdekében" - nyilatkozta Pierce.

Már senkit sem lep meg, hogy az Orlando ismét vereséggel hagyta el a pályát, de azért hozzá kell tenni, ha a szerencse kicsit is a Magic mellé állna, akkor az utóbbi meccseken megszakadt volna pechsorozata. A floridaiak ezúttal hazai pályán a Toronto Raptorst fogadták, s mindössze egy pontocskával kaptak ki (86-87).

A hazaiaknál Tracy McGrady 31 pontja kevésnek bizonyult, a kanadaiakat Vince Carter 20 találattal viszont diadalra vezette. A Magic, amely idei kilenc hazai találkozóját elveszítette, utoljára április 27-én, a Detroit elleni playoff-meccsen nyert otthon.

Jobban megy saját közönsége előtt a Los Angeles Lakersnek, amely ezúttal 103-87-re verte a bajnok San Antonio Spurst. A vendégek csapnivaló játékáról mindent elmond, hogy a legeredményesebb játékos, Manu Ginobili mindössze 13 pontot szerzett. A Lakersben Devean George 19 pontig jutott, a sérülése után visszatéro Shaq O'Neal 25 percet töltött a pályán, s 7 pontot szerzett.

A hős a 40. életévét is betöltött Karl Malone volt, a legendás center idei első, pályafutása negyedik tripladupláját érte el (10 pont, 10 assziszt, 11 lepattanó), erre utoljára 1999-ben akadt példa.