Egyetlen hosszabbítást hozott az NBA hétfői játéknapja, ám a Seattle Supersonics-Portland TrailBlazers kosárlabda-mérkőzés megérte a ráadást. A vendégek agyonnyert meccset veszítettek el az utolsó negyedben, a különbség már 23 pont is volt a javukra, ám a 42 pontos Ray Allen vezérletével a Seattle 119-108-ra nyert. Philadelphiában 18 ponttal tért vissza Allen Iverson, ám a Sixers így is kikapott a Milwaukeetól.

Valódi csodát láthatott a seattle-i Key Arena 14 371 nézője az NBA hétfői játéknapján: a hazaiak egy elveszett meccset pazar negyedik negyedbeli teljesítménnyel fordítottak meg a Portland TrailBlazers ellen, s a hosszabbításban kicsikarták a 119-108-as sikert.

Szinte hihetetlen, de a huszonnyolc pontig jutó Zach Randolph vezérletével a Portland végig kézben tartotta a mérkőzést. Az első harmad után 32-21-re, a félidőben 64-45-re vezetett a vendégcsapat, s az utolsó 12 percnek is 87-69-es előnyről vághatott neki.

A negyedik negyed maga volt a csoda: Ray Allen - aki összességében 42 pontot termelt - húsz találatot szerzett, és a SuperSonics 104-104-es döntetlenre mentette a meccset. A ráadásban már nem volt pardon, Jerome James vezetésével 15-4-es szakasz- és 119-108-as teljes siker született.

Ismét kikapott a Philadelphia, amelyet ezúttal a Milwaukee Bucks leckéztetett meg hazai pályán 88-76-ra. A Sixers-rajongók csak annak örülhettek, hogy tízmérkőzéses pauza után visszatért a pályára a helyi kedvenc, Allen Iverson, aki 37 percet játszva 18 pontig jutott.

eredmények:
Boston Celtics - Detroit Pistons 68-78 (23-22, 15-20, 14-20, 16-16)
ld.:
P. Pierce 27, R. Davis 10, illetve R. Hamilton 15, T. Prince 13, E. Campbell 13

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 76-88 (18-25, 22-32, 15-12, 21-19)
ld.:
A. Iverson 18, K. korver 12, illetve D. Mason 24, T. Kukoc 14

Miami Heat - Indiana Pacers 65-87 (20-25, 21-20, 11-18, 13-24)
ld.:
B. Grant 14, E. Jones 12, L. Odom 11 (18 lep.), illetve J. O'Neal 22 (11 lep.), R. Artest 22, A. Harrington 13

Chicago Bulls - Phoenix Suns 87-82 (25-12, 17-25, 20-18, 25-27)
ld.:
K. Hinrich 19, J. Williams 13, illetve L. Barbosa 27, J. Johnson 18

Houston Rockets - Golden State Warriors 83-65 (16-14, 26-18, 24-21, 17-12)
ld.:
M. Taylor 25, J. Jackson 18, C. Mobley 14, J. Ming 10 (10 lep.), illetve M. Dunleavy 13

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 74-98 (22-32, 15-24, 21-23, 16-19)
ld.:
M. Camby 13 (13 lep.), V. Lenard 12, illetve T. Duncan 30 (12 lep., 7 assz.), T. Parker 14, R. Mercer 13

Utah Jazz - Dallas Mavericks 108-94 (28-24, 22-24, 28-18, 30-28)
ld:
R. Bell 25, A. Kirilenko 21 (12 lep.), D. Stevenson 17 (11 lep.), illetve D. Nowitzki 24, A. Walker 11

Seattle Supersonics - Portland TrailBlazers 119-108 (21-32, 24-32, 24-23, 35-17, 15-4) - hosszabbítás után