A Nyugati főcsoport csütörtöki rangadóján a Minnesota otthonában szenvedett 92-75-ös vereséget a Sacramento. Miután egy mérkőzést játszott Atlantában, máris továbbállt Rasheed Wallace. Az NBA fenegyereke a Detroit Pistonshoz szerződött, amely ezzel visszanyerte az esélyeit a bajnokságban.

Kevin Garnett 22 pontot és 24 lepattanót gyűjtött, és a hazaiak 92-75-re verték a szezonban eddig látványosan menetelő Királyokat. A Nyugat első és második helyezettjének minneapolisi összecsapása után a Timberwolves 39-15-ös győzelmi mérlege gyakorlatilag azonos a Sacramentóéval (38-14). A Farkasok sikerének kulcsa részint természetesen abban volt, hogy teljes erejüket tudták felsorakoztatni a foghíjas vendégcsapattal szemben. Sam Cassell 18 pontot, Latrell Sprewell 13-at, 7 lepattanót és 5 gólpasszt jegyzett, a nyár óta sérült, most visszatérő Wally Szczerbiak pedig 16 perc alatt 6 pontot dobott. A T-Wolves 11-et nyert meg a két csapat legutóbbi 13 Target Center-beli találkozásából, amit most a védelmüknek és a Kings támadásbeli gyengeségének köszönhettek.

Az idei bajnokság során mindössze három olyan mérkőzést játszott a Kings, amelyen nem dobott legalább 90 pontot. A szezonban 25,3-es pontátlagú Peja Stojakovic volt a legjobbjuk 15-tel, és a csapat 30-cal dobott kevesebbet az átlagánál, ráadásul a lepattanózásban 60-34-re veszítettek. A két csapat legutóbbi négy meccse hosszabbításban dőlt el, ami NBA-rekord, de ezúttal a Minnesotának sokkal kevesebbet kellett küzdenie. Nem meglepő, hiszen a vendégeknél nem játszott az All-Star gálán meghúzódott center, Brad Miller, és nem állhatott a helyére a szupersztár Chris Webber, aki a szezon teljese egészét kihagyta eddig térdműtétje miatt, most pedig eltiltását tölti le. Az újonc Darius Songailának, illetve Jabari Smithnek esélye sem volt Garnett-tel szemben, aki - mint mondta - minden lepattanót tisztán látott. "Rajtuk voltam, csak ki kellett nyúlnom értük, és megvoltak" - fogalmazott az alapszakasz-MVP címre pályázó KG.

Seattle-ben Allen Iverson 40 pontot és 11 asszisztot jegyzett azt követően, hogy az új vezetőedző Chris Ford a Denver elleni meccsen kispadra ültette, mert a sztárirányító kihagyott egy edzést az All-Star szünet után. Los Angelesben Elton Brand egyéni szezoncsúcsot dobott, így a Clippers Quentin Richardson hamari kizárása után is meg tudta szakítani ötmeccses vesztes sorozatát.