Négy hazai győzelmet hozott az NBA rájátszásának vasárnapi fordulója, amelyben Keleten a Detroit és a Miami, Nyugaton a Sacramento és a Minnesota diadalmaskodott. A Timberwolves 106-92-re a Denvert győzte le, a találkozó két hőse a 40 pontos Sam Cassell és a 30-20-as dupladupláig jutó Kevin Garnett volt.

A rájátszás második játéknapja egyébként a hátvédek dicsőségét hozta, közülük is kiemelkedett a Miami Heat újonca, Dwayne Wade, aki 1,3 másodperccel a végső dudaszó előtt dobott tempójával állította be a 81-79-es végeredményt a New Orleans Hornets ellen. "Mindig is szerettem elvállalni a nagy dobásokat" - nyilatkozta Wade, élete első playoffmeccsét követően. "Azt akartam, hogy büszke legyen az edzőm." Wade az alapszakaszban 16,2 pontot, 4,5 asszisztot és négy lepattanót jegyzett átlagban, ezzel 1990 az első olyan újonc lett, aki 15-4-4 feletti eredménnyel zárt. Hiába azonban a messze átlag feletti teljesítmény és a Heat 2001 óta első playoffhelye (ráadásul rögtön hazai pályás), Wade szóba sem került mint az év újonca, ezt a címet LeBron James (Celveland) vagy Carmelo Anthony (Denver) kapja majd meg. Wade azonban minden látható lámpaláz nélkül 21 pont mellett 5-5 lepattanót és gólpasszt jegyzett a Hornets ellen, és a Miami hét és fél perccel a vége előtt már 77-65-re vezetett. A vendégek azonban felküzdötték magukat, és végül Wade hősies dobása kellett a győzelemhez.

Anthony első playoffmeccse kellemetlenebbre sikerült Minneapolisban, mert a veterán Sam Cassell rájátszásbeli karriercsúcsa könnyű győzelemre vitte a Timberwolvest a Nuggets ellen. A 11 éve szolgáló Cassell a Houston Rockets tagjaként 1994-ben és 1995-ben már nyert bajnokságot is, és a hét éve minden alkalommal az első körben kieső Minnesotát is ehhez próbálja hozzásegíteni. Az MVP-cím első számú várományosa, Kevin Garnett pont egy ilyen csapattársra várt, hiszen a T-wolves még sosem nyert nyitómeccset a rájátszásban. Cassell 16/24-es mezőnymunkája (közte 12 pont 5/5-tal az első negyedben, és ugyanennyi az utolsó nyolc percben) reménytelen helyzetbe hozta a denverieket, ráadásul a sokbeszédű irányító a faultproblémával küzdő Garnettet is játékban tartotta: a szupersztár csatár élete egyik legjobb playoffmeccsét köszönheti neki.

Sacramentóban a liga két legjobban támadó csapata csapott össze, és ahogy várható volt, a liga egyik legjobb védőjátékosa döntötte el a meccset. Doug Christie éppencsak lemaradt a tripladupláról (21, 8, 11), és a Kings 116-105-re verte a Dallas Mavericks együttesét. A ponthátvéd Christie az irányító Mike Bibby helyett is dolgozott, aki a meccs elején eléggé pontatlanul játszott, de a nagy dolgot a védekezésben mutatta be, egyetlenként a két, látványosan támadójátékra támaszkodó társaságban. "Végig nem álltunk le" - mondta Christie a meccs után. "Futottunk és próbáltuk akadályozni a dobásokat." Érdekes, hogy a statisztikai lapon mind a lepattanózásban (44-41), mind a blokkokban (11-5) a Dallas nyert, de a labdaszerzések, a gólpasszok és a labdavesztések terén a hazaiak voltak ügyesebbek, és a Sacramento hat játékossal tíz pont felett 53%-kal dobott. Az utolsó negyed 86-85-ös Kings-vezetéssel kezdődött, és Christie hat pontot szerzett a 16-6-os rohamban, ami ezután eldöntötte a meccset - volt közte egy támadólepattanóból szerzett dupla, majd egy Antoine Walkertől lopott labdából egy gyorsindítás.

Detroitban volt a legsimább a meccs, Richard Hamilton 21 pontjával és Rasheed Wallace, Ben Wallace, valamint Tayshaun Prince dupladuplájával a Pistons 26 ponttal verte a Milwaukee Bucks együttesét, 52-38-ra nyerve a lepattanócsatát.