Második hazai találkozóját is megnyerte a címvédő San Antonio Spurs kosárlabdacsapata, így az NBA Nyugati főcsoportjának elődöntőjében 2-0-ra vezet már a Los Angeles Lakers ellen. A szerdai, 95-85-ös diadalnak a hőse a francia Tony Parker volt, aki összesen 30 pontig jutott, félidőben így már 16 találatra nőtt a két csapat közötti különbség. A másik oldalon Shaquille O'Neal 32 pontot termelt, s 15 lepattanót szedett.

Tony Parker pazar játékának köszönhetően mindkét hazai mérkőzését megnyerte a San Antonio Spurs, így 2-0-s előnnyel utazhat Los Angelesbe, a Nyugati főcsoport elődöntőjének harmadik találkozójára. Parker az első negyedben nyolc pontot szerzett, a Spurs 33-17-re el is húzott, ezt a 16 pontot sikerült a félidőre is megőrizni (61-45).

"Támadó szellemben kosaraztam, csak nyerni akartam, s mindvégig arra koncentráltam, legyőzzük a Lakerst" - árulta el sikere titkát Parker.

"Haza utazunk, a megszokott környezetünkben, s otthon kell kiharcolni a versenyben maradást" - mondta Karl Malone, aki 12 ponttal zárt. Csapatában ennél többet csak Kobe Bryant (15) és Shaquille O'Neal (32) szerzett, a hatalmas center vezérletével a Lakers még ugyan 80-78-ra felkapaszkodott, ám az utolsó hat percre kifulladt.

A párharc következő összecsapására, vasárnap, Los Angelesben kerül sor.