Utoljára március elsején a Memphis ellen szenvedett vereséget hazai pályán a San Antonio Spurs kosárlabdacsapata, amely zsinórban 17 győzelem után a Nyugati főcsoport elődöntőjének ötödik találkozóján bukott. A vereség nemcsak amiatt fájó, hogy a lefújás előtt négy tizedmásodperccel még Duncanéknél volt az előny, hanem azért is, mert ezzel összesítésben a Los Angeles Lakers 3-2-re vezet.

Már a kezdet sem ígért túl sok jót, az első negyedet 24-18-ra nyerte a Lakers, félidőben pedig 42-35 volt a vendégek előnye. Sőt, 3 perc 59 másodperccel a harmadik negyed vége előtt 16-ra nőtt a különbség, ám szinte hihetetlen, de a maradék 16 percben a Lakers összesen 13 pontra volt képes. Illetve fogalmazzunk úgy: feltámadt a Spurs.

"Sohasem adjuk fel, minden esélyt megragadunk a győzelem kivívására" - jellemezte a hosszú hajrát Tim Duncan, a hazaiak klasszisa, akinek vezérletével a San Antonio egy 26-7-es szériát (is) produkált, s 12 másodperccel a lefújás előtt feljött 72-71-re, s mivel még a labda is a hazaiak kezén vándorolt, Duncan bepréselte önmaga 21. találatát.

Minutumok lehettek már csak hátra, a Spurs 73-72-re vezetett, s hiába szegeződött minden szem a klasszisokra, négy tizedmásodperccel (!) a dudaszó előtt Derek Fisher is betalált, megfordítva ezzel a mérkőzés és a párharc állását is. A statisztika most már a Lakers mellett szól, hiszen a legutóbbi 115 alkalomból 96-szor az az együttes lépett tovább a négy győzelemig tartó párharcból, amelyik 2-2-es állás után megnyerte az ötödik találkozót.