Rendkívül kiélezett, a vártnál sokkal szorosabb csatát hozott a nyugati listavezető Dallas, valamint a sereghajtó Golden State összecsapása az NBA legutóbbi játéknapján. Nowitzkiék végül hosszabbítást követően húzták be a kötelező győzelmet, ezzel továbbra is hibátlanok, a Warriors viszont még mindig nyeretlen.

Hosszú nyeretlenségi széria - 1999 áprilisa óta nem győzött Dallasban a Warriors - megszakítására teremtett esélyt magának a Golden State, azonban a rendkívül izgalmas véghajrát elbukta a vendégcsapat, így továbbra is győzelem nélkül kullog a Nyugati főcsoport végén.

A Dallasnál "természetesen" Dirk Nowitzki vitte a prímet, aki az oaklandi Richardsonnal együtt 25 pontig jutott, és oroszlánrészt vállalt abban, hogy a hazaiak számára borzalmasan induló mérkőzés végül Mavericks-sikerrel fejeződött be. Az első negyedet ugyanis 14 ponttal nyerték a vendégek, és a nagyszünetig is csak egyetlen ponttal tudott közelebb kerülni a házigazda.

A harmadik negyedben aztán begyújtották a rakétákat a hazaiak, és megfordították az állást, hogy aztán a fej fej melletti utolsó 12 percet követően jöhessen a hosszabbítás. A ráadást végül a Dallas bírta jobban, így ha nehezen is, de begyűjtötte újabb sikerét a házigazda. Érdekesség, hogy a Mavericks asszisztkirálya Finley, Nowitzki, Dampier, Harris, valamint Terry volt: mindannyian két gólt érő átadást értek el...

A Utah Kirilenko vezérletével győzött magabiztosan a Denver ellen, míg a címvédő Detroit ugyan kétszeri ráadásra kényszerült, ám végül nyerni tudott a Los Angelesben, a Clippers vendégeként.

Eredmények:
Dallas Mavericks - Golden State Warriors 101-98 (19-33, 25-24, 24-10,, 20-21, 13-10) - hosszabbítás után
ld.:
Nowitzki 25 (10 lepattanó), Finley 17, Howard 14 (13 lepattanó), illetve Richardson 25 (10 lepattanó), Fisher 23 (9 assziszt), Murphy 15

Utah Jazz - Denver Nuggets 102-91 (27-29, 29-12, 24-20, 22-30)
ld.:
Kirilenko 24, Bell 17, Giricek 14, illetve Anthony 17, Martin 14, Boykins 13

Los Angeles Clippers - Detroit Pistons 96-99 (21-18, 22-24, 16-23, 24-18, 6-6, 7-10) - kétszeri hosszabbítás után
ld.: Maggette 24 (19 lepattanó), Wilcox 24, Brand 21, illetve Billups 20, Hamilton 20, R. Wallace 18, B. Wallace 15 (14 lepattanó)