Egészen pazar, változatos összecsapást vívott egymással a Sacramento Kings és a Phoenix Suns együttese a keddi NBA-forduló rangadóján. A vendégek végül 125-123-ra nyertek, a csata hőse a 33 pontig és 17 asszisztig jutó Steve Nash volt. Otthon bukott a Dallas Mavericks is, amely a Chicago Bullstól kapott leckét.

Gyakorlatilag végig vezetett, mégis kikapott a Sacramento Kings kosárlabdacsapata, amely az NBA keddi rangadóján az idén pazarul szereplő Phoenix Suns együttesét fogadta. A Királyok az első negyedben megszerzett 33-24-es előnyükből a félidőre ugyan öt pontot eltékozoltak (64-60), de a teljesen kiegyenlített harmadik negyedet követően a hajrára úgy tűnt, felmorzsolhatják az ellenfelet.

A hazai együttesben négyes is húsz pont felett teljesítettek, ám a Bibby (27), Webber (24), Mobley (23), Stojakovic (20) kvartett komoly ellenfelet kapott a Steve Nash vezette arizonaiak képében.

Tíz perccel a lefújás előtt még 100-90-nél a Kingsnél volt az előny, öt perc elteltével Shawn Marion duplájával viszont már 107-107-et mutatott az eredményjelző. Újból erősítettek Stojakovicék, 2 perc 49 másodperccel a lefújás előtt 119-113-ra léptek meg.

Időt kért a Phoenix, majd zsinórban hét ponttal fordított (120-119), erre Chris Webber két büntetővel, Brad Miller egy duplával válaszolt. Az utolsó 16 másodperc azonban elég volt a Sunsnak: Quentin Richardson duplájára Webber egy rossz kísérlettel válaszolt, a másik oldalon viszont Marion nem hibázta el büntetőit.

Sőt, miután a maradék nyolc másodpercben Amare Stoudamire még blokkolta is Miller kísérletét, maradt a 125-123-as Suns-siker, a vendégek immáron 39-11-es mérleggel büszkélkedhetnek.