Nem ment a hazai csapatoknak az NHL legutóbbi játéknapján, mindhárom találkozón vendégsiker született, az Atlanta, az Anaheim és a Florida sem kímélte vendéglátóját.

Hiába ütött sorozatban hatodik mérkőzésén is gólt Alekszander Ovecskin, ezúttal nem a Washington orosz tehetsége játszotta a főszerepet a Capitals és a Thrashers összecsapásán, hanem Marian Hossa, aki kétszer köszönt be Olaf Kölzignek. A szlovák csatár mellett Ilja Kovalcsuk fogadhatta bőszen a társak gratulációját, az orosz támadó gólt ütött, és két gólpasszt is jegyzett.

A Florida nagyon hamar értésére adta a Buffalónak, hogy udvariatlan vendég lesz, Joe Nieuwendyk már a 32. másodpercben vezetést szerzett a Párducoknak, akiknek nagyon megy a Sabres ellen, hiszen harmadszor nyertek ellenük az idényben. A Buffalo öt meccs után vesztett hazai pályán, a Florida pedig jó előjelekkel készülhet az öt mérkőzésből túrájára.

Az Anaheim 0-2-ről fordított a Nashville ellen, a Kacsák már az első harmad végén előnnyel vonulhattak pihenőre, köszönhetően Joffrey Lupul duplájának, és Scott Niedermayer emberelőnyös góljának. A meccs a második harmad végén dőlt el, amikor Jonathan Hedström bekotorta a Tomas Vokounról kipattanó korongot.

eredmények
Washington Capitals - Atlanta Thrashers 2-5 (0-1, 1-2, 1-2)
gól: Zubrus (34:53), Ovecskin (55:15), illetve Marian Hossa (15:25, 23:21), Mellanby (31:08), Kovalcsuk (41:41), Savard (43:34)

Buffalo Sabres - Florida Panthers 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)
Tallinder (30:30), illetve Nieuwendyk (00:32), Roberts (47:09)

Nashville Predators - Anaheim Mighty Ducks 2-4 (2-3, 0-1, 0-0)
G. Johnson (2:53), Perreault (12:53), illetve Lupul (13:20, 16:29), S. Niedermayer (19:20), Hedström (37:03)