Sorozatban tizenegyedik hazai győzelmét aratta a New Jersey Nets az NBA legutóbbi játéknapján, s ezzel már csak két sikerre van a klubcsúcstól.

A Nets vezére, az aktív játékosok között ebből a szempontból éllovas Jason Kidd éppenhogy lemaradt pályafutásának 71. tripladuplájáról, miután "csak" 14 pontig, 11 gólpasszig és 9 lepattanóig jutott.

A 21 kihagyott meccs után egy hete visszatért Jao Ming 27 ponttal és 13 lepattanóval vette ki részét a Houston philadelphiai győzelméből. A 32 pontos Allen Iverson irányította hazaiak a második félidőben 15:36 percen át (!) képtelenek voltak a mezőnyből betalálni.

A Miami magabiztosan verte a Bostont a nagy duó, Dwyane Wade (34 pont) és Shaquille O'Neal (21) remeklésével, míg Salt Lake Cityben a Jazz a török Mehmet Okürnek 0,7 másodperccel a vége előtt dobott triplájával nyerte meg a hosszabbításos összecsapást a Chicago ellen.