Idegenben nyerte meg idei első bajnokiját a San Antonio Spurs együttese, amely az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) csütörtöki játéknapján 97-91-re győzött a Dallas vendégeként. A nap másik meccsén a Los Angeles Clippers egyetlen pontocskával győzött otthon a Denver Nuggets ellen.

A két texasi szomszédvár csatája az utolsó negyedben dőlt el, amikor a hazaiak 6:13 percen át nem találtak a gyűrűbe, s ezalatt a Spurs 10 pontot dobott. A Mavsben a német Dirk Nowitzki 21, Josh Howard pedig 20 pontig jutott, míg a túloldalon a francia Tony Parker 19, Manu Ginobili 16, Tim Duncan 13 ponttal zárt

A nap legjobb teljesítményét a másik meccsen Sam Cassell, a Los Angeles Clippers All Star-válogatot klasszisa nyújtotta, aki 35 pontot szórt a Denvernek, közte 12 másodperccel a vége előtt a győztes büntetőt is. A Nuggetsben csaknem egy félidőn át hiányzott a vezér Carmelo Anthony, akit a harmadik negyed elején két technikai hibával kiállítottak.