Elkenték a száját a bajnok Pittsburgh hokisainak

St Louis Blues v Pittsburgh Penguins GettyImageRank3 SPORT HORIZONTAL ICE HOCKEY Scoring USA Sports Team Pennsylvania Pittsburgh Winter Sport Photography Pittsburgh Penguins National Hockey League St. Louis Blues Hockey PPG Paints Arena Scoring a Goal Oll
PITTSBURGH, PA - OCTOBER 04: Olli Maatta #3 of the Pittsburgh Penguins is congratulated by teammates after scoring a goal against the St. Louis Blues at PPG PAINTS Arena on October 4, 2017 in Pittsburgh, Pennsylvania. Matt Kincaid/Getty Images/AFP
Hosszabbítás után 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő Pittsburgh hokicsapata a St. Lousitól hazai pályán az NHL első játéknapján. Szintén kilenc gólt hozott a Winnipeg-Toronto mérkőzés, amelyen a Winnipeg 7-2-re nyert.

A címvédő Pittsburgh a harmadik harmadban Sidney Crosby és Conor Sheary góljaival egalizálta a kétgólos hátrányát, de a hosszabbításban a St Louis játékosa, Alex Pietrangelo 75 másodperc elteltével ütötte be a győztes gólt.

A Toronto Maple Leafs 1987 óta először ütött hét gólt az NHL első fordulójában. Az Edmonton Oilers Connor McDavid három góljával győzte le a Calgary Flamest (3–0).

A Calgaryban Jaromír Jágr az 1711. meccsén lépett jégre az NHL-ben, így már csak 57 mérkőzés választja el Gordie Howe (1767) rekordjától.

Jaromir Jagr egyre közelebb van a korábban megdönthetetlennek hitt rekordhoz Forrás: AFP/2017 Getty Images/Joel Auerbach