NBA: egy másodperccel a vége előtt jött a győztes kosár

Brooklyn Nets v Detroit Pistons GettyImageRank2 SPORT BASKETBALL NBA
DETROIT, MI - JANUARY 21: Andre Drummond #0 of the Detroit Pistons takes a shot in front of Quincy Acy #13 of the Brooklyn Nets during the second half at Little Caesars Arena on January 21, 2018 in Detroit, Michigan. Brooklyn won the game 101-100. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Gregory Shamus/Getty Images/AFP
A Brooklyn Nets 101–100-ra győzött a Detroit Pistons vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

Spencer Dinwiddie a legfontosabb, két pontot érő dobását a végére tartogatta, a Nets játékosa – aki 22 ponttal zárta a találkozót – 1.1 másodperccel a dudaszó előtt szerzett győztes kosarat. A vesztes Detroit Pistons sorozatban ötödik mérkőzését bukta el.

Kyrie Irving hiába szerzett 40 pontot, nem tudta győzelemre vezetni a Bostont. Az Orlando elleni meccs a harmadik negyedben dőlt el, amelyben a vendégek húsz (32–12) ponttal bizonyultak jobbnak. A Celtics sorozatban harmadszor veszített, mindannyiszor hazai pályán.

A liga legjobb hazai mérlegével rendelkező San Antonio (19 győzelem/3 vereség) otthon kapott ki az Indiana Pacerstől. A Lakers húsz ponttal győzött a Knicks ellen, Jordan Clarkson 29 ponttal és 10 gólpasszal, Julius Randle 27 ponttal és 12 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.