NHL: a két legjobb csatáját Crosby csodagóllal döntötte el

Pittsburgh Penguins v Toronto Maple Leafs GettyImageRank2 nhl hockey
TORONTO, ON - OCTOBER 18: Sidney Crosby #87 of the Pittsburgh Penguins takes a faceoff against Auston Matthews #34 of the Toronto Maple Leafs during an NHL game at Scotiabank Arena on October 18, 2018 in Toronto, Ontario, Canada. The Penguins defeated the Maple Leafs 3-0. Claus Andersen/Getty Images/AFP
A Pittsburgh hosszabbításban gyűrte le az Edmontont az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

A vendégcsapat győztes gólját 5-5-ös állásnál Sidney Crosby szerezte a ráadás harmadik percében, ezzel duplázott. Csapattársai közül ugyancsak kétszer volt eredményes Patric Hörnqvist és Jamie Oleksiak, illetve a hazaiaknál Leon Draisaitl és Alex Chiasson. A Pittsburgh csapatkapitánya egyébként lenyűgőző módon döntötte el a találkozót.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

There are no words to describe this @easportsnhl OT winner from Sid the Kid.

NHL (@nhl) által megosztott bejegyzés,

A mérkőzésen összecsapott a jelenkor két legjobb játékosa, Crosby, valamint Connor McDavid, aki egy gólt és egy gólpasszt jegyzett. Ugyan Crosby még csak 31 éves, sokan már a nála 10 évvel fiatalabb McDavidet titulálják a világ legjobb hokisának, aki az elmúlt két évben a kanadai táblán az élen végzett. Így van ezzel egyébként maga "Sid" is, szerinte képességekben a fiatal titán már előrébb tart.

A ligát vezető Nashville Predators 5-4-es vereséget szenvedett hazai pályán a San José Sharks ellen, a győztes találatot Brent Burns szerezte kevesebb mint három perccel a vége előtt.