NBA: Curry vezérletével győzött a címvédő

Golden State Warriors v Cleveland Cavaliers GettyImageRank2
CLEVELAND, OH - DECEMBER 5: Kevin Durant #35 celebrates with Stephen Curry #30 of the Golden State Warriors during the second half against the Cleveland Cavaliers at Quicken Loans Arena on December 5, 2018 in Cleveland, Ohio. The Warriors defeated the Cavaliers 129-105. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Jason Miller/Getty Images/AFP
A címvédő Golden State Warriors Stephen Curry vezérletével 116-108-ra győzte le a Minnesota Timberwolves csapatát az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfői játéknapján.

Curry 38 ponttal, hét lepattanóval és hat gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A Warriors 19. győzelmét szerezte a szezonban, sorozatban a negyediket. Megszakítás nélkül nyert hatodszor a Boston, míg a Dallas hazai pályán egymás után tizedszer is ellenfele fölé kerekedett.

A vendég Utah Jazznél jobbnak bizonyuló Oklahoma Cityben Paul George 31 pontot szerzett, csapattársa, Russell Westbrook pedig - 12 ponttal, 11 lepattanóval és 10 assziszttal - a hatodik tripla dupláját érte el a szezonban, egymás után a harmadikat. A Lakers legutóbbi hét meccséből a hatodikat nyerte meg, a győztes együttesben Kyle Kuzma 33 pontot dobott, LeBron James pedig 28 ponttal, kilenc lepattanóval és 12 gólpasszal segítette csapatát.