Pontrekorddal zúzta szét legnagyobb kihívóját az NBA címvédője

Golden State Warriors v Denver Nuggets GettyImageRank3
DENVER, COLORADO - JANUARY 15: Stephen Curry #30 of the Golden State Warriors is guarded by Will Barton #5 of the Denver Nuggets at the Pepsi Center on January 15, 2019 in Denver, Colorado. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Matthew Stockman/Getty Images/AFP
A címvédő Golden State Warriors 142-111-re nyert a Denver Nuggets vendégeként az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján úgy, hogy megdöntötte az első negyedben szerzett pontok rekordját.

Stephen Curry és Klay Thompson egyaránt 31, Kevin Durant pedig 27 ponttal járult hozzá a Warriors sikeréhez.

A címvédő az első 12 percben 51 pontot szerzett, s erre korábban még nem volt példa az NBA történetében.

Az eddigi csúcsot jelentő 50 pontot öt csapat érte el, legutóbb, 1990-ben a Phoenix Sunsnak sikerült ez a bravúr. Győzelmével a Warriors megelőzte a Denvert és átvette a vezetést a nyugati főcsoportban.

A Golden State mellett az Atlanta és a Philadelphia is 140 pont fölé jutott a játéknapon, amelynek során a Hawks az Oklahoma Cityt, a 76ers pedig a Minnesotát győzte le saját közönség előtt.
A Miami Heat az idénybeli legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el Milwaukee-ban, ahol a házigazda Bucks 124-86-ra nyert.

A hazaiaknál a görög Giannis Antetokounmpo pályafutása 13. tripla-dupláját érte el 12 dobott ponttal, valamint 10-10 lepattanóval és assziszttal.

A Chicago Bulls sorozatban nyolcadszor kapott ki, ezúttal Los Angelesben, a Lakers vendégeként.