Kapás Boglárka új országos csúccsal ötödik lett 800 gyorson a sanghaji úszó-világbajnokságon, Takács Krisztián a szintén pontszerző hatodik helyen végzett 50 méter gyorson.

Takács volt az első magyar versenyző, akinek a délutáni programban szurkolhattunk, az 50 gyors döntőjében 21,99 másodpercet úszott, és csak 0,07 másodperccel maradt le a francia Alain Bernard-tól, aki 21,92 másodperces eredménnyel végzett a harmadik helyen.

Takács a döntő után a Magyar Televíziónak elmondta, hogy titkon éremben reménykedett.

"Ismét sikerült feltörnöm a 22 másodpercet, megvan az olimpiai A szint, vébédöntőben voltam, nem lehetek elégedetlen. Titkon éremben reménykedtem, de kivárom a soromat. A rajt ismét jól sikerült, de még be kell gyakorolni, hogy minden rajtom ilyen legyen, az úszásban pedig nem lehet tervezgetni, egy rossz kartempó, és súlyos századok úsznak el."

Takács Krisztián már azzal történelmet írt, hogy bejutott a fináléba, ugyanis ebben a számban még soha nem szerepelt magyar úszó vébédöntőben. Az aranyérmet a szám pekingi olimpiai bajnoka, a brazil César Cielo Filho szerezte meg 21,52 másodperces idővel.

Az 50 férfi gyors döntője:

A másik magyar döntős, a mindössze 18 éves Kapás Boglárka remek versenyzéssel az ötödik helyen végzett 800 gyorson új, 8 perc 24.79 másodperces országos csúcsot úszva. A világbajnok a brit Rebecca Adlington lett.

Kapás Boglárka már döntőben való részvétellel is elégedett volt: "Ez is volt a célom: már délelőtt eléggé meg tudtam szorítani ezt az országos csúcsot. A helyezésre nem igazán mentem, a döntővel elégedett voltam. Jobbat is úsztam, mint amire számítottam, mivel 8:25-tel már elégedett lettem volna. Még az amerikaiak erősebbek nálam, de edzek és igyekszem utolérni őket. Nem lettem volna csalódott egy nyolcadik hellyel sem, de így még jobban örülök."

Az 50 női pillangót a holland Inge Dekker, a 100 férfi pillangót az amerikai Michael Phelps, a 200 női hát döntőjét pedig a szintén amerikai Melissa Franklin nyerte meg. A nap zárószámában, a 4x100 méteres női vegyes váltók küzdelmében az Egyesült Államok győzött.

...5. KAPÁS BOGLÁRKA 8:24.79

4x100 m vegyesváltó, világbajnok: Egyesült Államok (Natalie Coughlin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Melissa Franklin) 3:52.36 perc