Hosszú megszabadult az egyik vetélytársától

Je Si-ven, úszás
Ye Shiwen of China competes in the preliminary heats of the women's 200m Individual Medley swimming event at the 2015 FINA World Championships in Kazan on August 2, 2015. AFP PHOTO / MARTIN BUREAU
Nem lesz ott a riói nyári olimpia 400 méteres vegyesúszó számában Je Si-ven, a címvédő ugyanis botrányos idővel csak a 7. helyen zárt az olimpiai kvalifikációs kínai bajnokságon. Hosszú Katinka egyik nagy vetélytársa már a kazanyi vébén sem villogott.

Úszószlenggel szólva szinte belefulladt a medencébe a hazai olimpiai kvalifikációs országos bajnokságon Je Si-ven, a kínaiak kétszeres olimpiai és egyszeres világbajnoka.

A 20 éves sportoló öt éve 200 vegyesen nyert vébét, majd a londoni olimpián 200 vegyesen olimpiai (2:07.57), 400 vegyesen világcsúccsal (4:28.43) győzött. Utóbbi távon öt másodpercet javított az egyéni rekordján, egy másodperccel javított a még szuperdresszben úszott csúcson. Azt pedig a mai napig nem fejtette meg senki, hogy az utolsó ötven méteren hogyan úszhatott jobb időt, mint a férfi győztes, Ryan Lochte.

Je Si-ven nagyon gyenge formában úszott Forrás: AFP/Martin Bureau

A nagy fellángolás után azonban jött a durva visszaesés, a tavalyi kazanyi vébén már csupán a 15. volt (4:42.96), Hosszú Katinka tizenkét másodperccel úszott nála jobbat (4:30.39).

A jelenleg is zajló kínai bajnokság azonban még nagyobb csalódást jelentett, az első napon csupán 4:50.74-es időt ért el, ezzel a 7. helyen végzett, így 400-on biztosan nem lehet ott Rióban. Feltűnő, hogy négy év alatt 22 másodpercet romlott, a Swimvortex.com azt írta róla, 4:50-et már 13 és fél évesen is tudott. A számot Csou Min nyerte 4:36.97-tel, ezzel Kazanyban a 6. lett volna.