Hosszú Katinka a második legjobb eredménnyel jutott be a magyar idő szerint péntek hajnali döntőbe 200 méter háton az úszók rövidpályás világbajnokságán, a kanadai Windsorban. A magyar klasszis a 800 gyors döntőjében is rajtkőre állhat majd.

A csütörtöki versenynap selejtezőjében a háromszoros olimpiai bajnok, 25 méteres medencében már 9-szeres világbajnok magyar klasszis 2:03.39 perces idővel került a legjobb nyolc közé. Hosszú indult még 100 méter vegyesen is,

itt előfutamában nyert, a teljes mezőnyt tekintve pedig szintén a második legjobb eredményt produkálta,

s folytathatja az elődöntőben. A Windsorban három arannyal és egy ezüsttel álló Hosszúra harmadik versenynapján még egy erőpróba vár: a 800 méteres gyorsúszás fináléja.

Kemény csütörtök este vár Hosszú Katinkára Kanadában Forrás: AFP/2016 Getty Images/Gregory Shamus

A csütörtöki selejtezőkből a magyarok közül továbbjutott a 16-os elődöntőbe 50 méter gyorson Lobanovszkij Maxim, akinek 21.59-es ideje a 9. helyre volt elég, Földházi Dávid pedig 100 méter vegyesen végzett összesítésben 13.-ként (53.47 mp).

Az első teljesen jó volt, viszont a fordulóm nem jött ki jól, nem tudtam magam igazán elrúgni, és így rendesen felgyorsulni. Ha ez sikerül este, talán meglehet a döntő" – mondta az úszás után a 21 éves, 2 méter magas Lobanovszkij az úszószövetség oldalán.

Nem sikerült, de nincs baj

A nők 100-as vegyesúszó számában Verrasztó Evelyn (1:00.95) 14.-ként lehet ott a legjobb tizenhat között. Kiszorult ugyanakkor a továbbjutók mezőnyéből Barta Márton 100 méter vegyesen (55.94 mp, 40. hely), Rasovszky Kristóf pedig 50 méter háton (25.49, 42.).

A program egyéni versenyeinek zárószámában,

férfi 200 méter mellen Verrasztó Dávid egyéni csúccsal (2:06.73) lett 15.,

így nem került be a pénteki nyolcas döntőbe, de miután a kétszeres nagymedencés Európa-bajnok és vb-ezüstérmesnek a vegyes a fő száma, a mellen tett kirándulással annak ellenére is elégedett volt, hogy nem jutott be a döntőbe.

"Megjavítottam a legjobb időmet, eddig 2:06.9 volt az egyéni csúcsom, ez már önmagában jó.

– vallott Verrasztó a MÚSZ Facebook-oldalának tanúsága szerint.