Jurij Szjomin lett az orosz futballkapitány

Jurij Szjomin irányítja az év végéig az orosz labdarúgó-válogatottat.

Vitalij Mutko, a szövetség elnöke szerint Szjomin már kedden munkához lát, noha hivatalosan a végrehajtó bizottság nevezi ki április 26-i ülésén. "A 2006-os vb-selejtezők végéig biztosan ő lesz a szövetségi kapitány" - nyilatkozott Mutko.

Szjomin, aki eddig a Lokomotiv Moszkvának volt az edzője, az április elején távozott Georgij Jarcev helyét veszi át. Utóbbi két nappal azután mondott le posztjáról, hogy a szövetség élére választották Mutkót, aki rögtön közölte, a jelenlegi kapitány napjai meg vannak számlálva.

Az orosz nemzeti együttes amúgy nincs reménytelen helyzetben a selejtezősorozatban: csoportjában a harmadik helyen áll hat mérkőzésen szerzett 11 ponttal. Vezet Portugália (14 pont/6, 21-4-es gólkülönbség), második Szlovákia (14/6, 18-5), s Lettország a negyedik (10 pont/6).