Bizonytalanná vált Manuel Neuer visszatérése

Neuer
Munich's goalkeeper Manuel Neuer in action during the Champions League quarter final tie between Real Madrid and Bayern Munich in Madrid, Spain, 18 April 2017. Madrid won 4:2 on the night and 6:3 on aggregate. Photo: Andreas Gebert/dpa
Vágólapra másolva!
Jupp Heynckes vezetőedző bejelentette, hogy bizonytalanná vált a Bayern München válogatott labdarúgója, Manuel Neuer sérülés utáni visszatérése.
Vágólapra másolva!

Az idény végén távozó szakvezető pénteken közölte, a kapus a szombati,

kölni mérkőzésen sem szerepel majd a bajnokcsapat keretében,

és az sem biztos, hogy a Bundesliga utolsó fordulójában, illetve a Német Kupa döntőjében pályára léphet, mindez az orvosok szakvéleményétől is függ.

"A jövő héten egy újabb lépést tehet a helyes irányba, hiszen

- mondta Heynckes, aki szerint játékosa már nagyszerű erőállapotban van.

Manuel Neuer visszatérésére továbbra is várni kell Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Andreas Gebert

A 32 éves kapusnál szeptemberben

harmadszor diagnosztizáltak lábközépcsont-törést,

meg kellett operálni. Bár eleinte úgy tűnt, januárban ismét pályára léphet, erre még mindig nem kerülhetett sor. A világbajnok labdarúgó egy hónappal ezelőtt kijelentette: biztos benne, hogy még a tavaszi idényben visszatérhet.

Neuer március 27-én állhatott ismét edzésbe, és továbbra is reménykedik, hogy ott lehet a június 14-én kezdődő oroszországi világbajnokságon.

Joachim Löw szövetségi kapitány - aki május 15-én szűkíti keretét - elmondta, számít a kapusra a tornán,

és bízik benne, hogy június 2-án az Ausztria elleni barátságos meccsen már pályára küldheti.

Heynckes megjegyezte, szerinte is van esélye Neuernek a vb-csapatba kerülésre, de nem szabad kockáztatnia.