Újabb svéd csere: a gólszerző Toivonen helyére Guidetti érkezett.

Forsberg lőtt 20 méterről kapásból, de Neuer a helyén volt.

Reus nagy lehetősége, ebből nem lett gól:

Svéd csere: Claesson helyére Durmaz állt be.

73

Reus lőtt a tizehatos sarkáról, megint lejött a blokkról.

72

Werner adott középre, a svéd védelem pedig majdnem összehozott egy öngólt, de ezt is megúszta.

71

Boateng kapott sárga lapot Forsberg felrúgásáért.

68

Boateng belöbbölt labdáját Gomez lőtte 6 méterről kapu fölé.

66

Kimmich jobb oldali beadását Olsen ütötte veszélyesen középre, de sikerült felszabadítani.

65

Kroos lőtt 20 méterről, megpattant a próbálkozás, így német szöglet következik.

63

Kroos lőtt 16 méterről, de ez is elkadt a blokkban.

21:19

Marco Reus gólja egyenlítést ért

Forrás: AFP/Nelson Almeida
61

Kimmich jobb oldali beadása után Reus akarta sarokkal a kapuba továbbítani a labdát 5 méterről, de nem találta el. Ezzel pedig megzavarta a mögötte érkező Gomezt.

21:17

Íme, Marco Reus egyenlítő gólja:

60

Ekdal bal oldali beadása volt magas Bergnek.

57

Werner lőtt 11 méterről, Olsen hárított.

21:13

Egyéretlműen a németek percei voltak, a svédek csak bekkelnek.

52

Ekdal kapott sárga lapot miután szabálytalanul szerelte Wernert.

51

Egyre közelebb a fordításhoz a németek. Kroos jobboldali szabadrúgását Thomas Müller csúsztatta kapura, a labda elkerülte a kapu jobb oldalát.

49

De most igen! Egyenlített Németország! Timo Werner balról betört a tizenhatoson belülre, az alapvonalról középre centerezett, Mario Gomez lemaradt a labdáról, de a mögötte érkező Marco Reus hat méterről a kapuba lőtt.

1-1
48

Két perc telt el a második félidőből. Egyelőre a németek irányítják a játékot, de az első félidőből megtanulhattuk, hogy ez nem jelent semmit.

46

Joachim Löw cserélt a szünetben. Julian Draxler helyén a középcsatár Mario Gomez folytatja a játékot.

46

A németek kezdték a második félidőt.

20:48

A németek kezdték jobban a meccset, de Svédország szépen átvette a meccs irányítását, majd Toivonen csodagóljával megszerezte a vezetést. És akkor még akkor arról nem is beszéltünk, hogy egy tiznegyest is számon kérhetnek a lengyel játékvezetőn.

45+2

Vége az első félidőnek.

45+2

Berg csúsztatott 11 méterről, Neuer nagy bravúrral védett.

45

Kettő perc a ráadás.

20:44

Íme, Toivonen csodagóla:

44

Claesson szórakozott el egy svéd kontrát a kaputól 14 méterre.

42

Reus jobb oldali beadása után sikerült középen felszabadítani.

39

Gündogan lövése változtatott irányt, de Olsen hatalmas bravúrral védett, a kipattanót pedig sikerült szögletre kotorni a bevetődő Müller mellett.

38

A kapott gól óta nem tudott változtatni a játékán Németország.

20:34

Németoszág jelenleg kiesésre áll, hatalmas meglepetés egyelőre.

32

Vezet Svédország! Berg passza után Toivenen vette át fantasztikusan a labdát, majd emelte át a kifutó Neuert.

0-1
31

Rudy nem tudja folytatni, helyére Gündogan érkezett.

30

Rudy még mindig nem tért vissza, így emberhátrányban jelenleg a németek.

28

Bal oldali svéd beadást Hector fejelte ki Toivonen elől szögletre.

20:26

A németek kezdtek jobban, de már kiegyenlített a meccs, mindkét csapat vezethetne.

25

Rudy maradt lent a földön, ápolni kell. Vérzik a német középpályás.

22

Müller kerülhetett volna jó helyzetbe, de Ekdal kikísérte a német támadót és a labdát is az alapvonalon kívülre.

20:19

Íme, Berg és Boateng találkozása:

19

Rudy lőtt 23 méterről jócskán kapu mellé.

18

Berg lőtt 15 méterről, Boateng blokkolt.

20:15

Nagy iramban kezdtek a németek

Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
20:13

Boateng tolt egyet Bergen a tizenhatoson belül, ezért büntetőt kellett volna adni, de még a videobíróval se nézték meg az esetet.

12

Berg lépett ki egyedül, Boateng loholt a nyomában, majd a kilép Neurben akadt el a labda. A svédek tizenegyest reklamálnak, de mehet tovább.

20:09

A meccs eddigi leganyobb helyzete:

9

Reus játszotta vissza a labdát Wernernek, de Lindelöf mentett az ötösön.

8

Draxler adott középre az alapvonalról, de erről is mindenki lemaradt középen.

6

Draxler eladott labdája után Forsberg léphetett volna ki, de a tizenhatos előtt két német összezárt.

20:04

Elképesztő rohamokkal indítottak a németek, nagyon nem akarnak még hazamenni.

3

Ezúttal Hector lőtt 16 méterről, ez pedig egy védőről pattant le.

3

Werner hozta kihagyhatatlan helyzetbe a jobb oldalról Draxlert, aki 4 méterről a kapusba lőtte a labdát.

2

Müller bal oldali beadása keresztben elment a kapu előtt.

1

Elkezdődött az összecsapás. A svédek indították útjára a labdát.

19:55

A himnuszokat játsszák jelenleg Szocsiban.

19:52

Aki esetleg még nem tudná, a csoport másik mérkőzésén Mexikó 2-1-re verte Dél-Koreát.

19:49

A főszereplők már a játékoskijáróban, hamarosan keződik az összecsapás.

19:46

Joachim Löw együttese a nyitókörben 1-0-ra kikapott Mexikótól, s ha a Svédországot sem győzi le, akkor biztos, nem éli túl a csoportkört.

Ez lesz a 37. német-svéd összecsapás, egyben az ötödik, amelyet világbajnokságon rendeznek. Tizenöt német siker mellett kilenc döntetlen és tizenkét svéd győzelem született, igaz utóbbiak közül az utolsó 40 évvel ezelőtt, 1978 áprilisában, ráadásul tétmérkőzésen csak egyszer, 1958-ban ünnepelhettek az északiak.

A két csapat legutóbbi két egymás elleni összecsapása igazi gólfesztivált hozott, 2013. októberében 5-3-ra nyertek a németek, egy évvel korábban pedig nyolcgólos döntetlen született.

Joachim Löw nagy bajba kerül, ha kiesik a németekkel

Forrás: AFP/Yuri Cortez

Érdekesség, hogy a németek világbajnokságon 1958 óta nem veszítettek el egymást követő két mérkőzést, míg a svédek a legutóbbi hat, európai rivális elleni vb-mérkőzésükön egyetlen válogatottól kaptak ki, 2006-ban éppen a németektől a nyolcaddöntőben.

A csoportkör első fordulójának egyik legjobb teljesítményét a címvédőt 1-0-ra legyőző Mexikó nyújtotta, amely Dél-Korát is legyőzte 2-1re F jelű négyesben.

Amennyiben Mexikó és Svédország győz - előbbi már nyert -, akkor "kéz a kézben" bejut a nyolcaddöntőbe, ha a németek javítani tudnak és begyűjtik a három pontot, akkor még egyik csapat sem kerül a legjobb 16 közé.

19:41

Így kezdik a csapatok a találkozót:

19:33

Jó estét kívánunk! Hamarosan kezdődik a Németország-Svédország mérkőzés az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának második fordulójából. Tartsanak velünk!