Élő
Frissítés
Főbb események
17:53

Véget ért a Szaúd-Arábia-Egyiptom találkozó is, amelyet a szaúdiak nyertek Al Dawsari 95. percben lőtt góljával. Köszönjük a figyelmet!

17:52

A Szaúd-Arábia-Egyiptom összecsapás még tart, most kezdődött a négyperces hosszabbítás.

17:52

Uruguay lett a csoportelső, mindhárom meccsét megnyerve.

90+4

Véget ért a találkozó!

17:50

Íme, Cavani gólja:

90+3

Cavani ment le, Gomez érkezett a helyére.

90

Négy perc lesz a hosszabbítás.

90

Már hárommal megy Uruguay! Cavani is betalált. Jobb oldali szöglet után Godin fejesét még védte Akinfejev, de a kipattanót Cavani be tudta kotorni.

3-0
90

Rodriguez lőtt 21 méterről, Akinfejev újabb bravúrja.

87

De Arrascaeta tekert egyből kapura a szögletből, de Akinfejev a helyén volt, és kiütötte a labdát.

86

Cavani lőtt 14 méterről, a blokkol lepattant a labda.

85

Szmolov küldött el a bal oldalon két védőt egy csellel, majd adott középre szinte az alapvolnalról, de Muslera szépen vetődött ki a labdára.

17:40

Egy uruguayi szurkoló:

83

Kudrjasov ápolása miatt áll a játék.

83

Rodriguez lőtt 23 méterről, Akinfejev ha nem is könnyen, de védeni tudott.

80

Suárez akart Cavanival gólt lövetni, így nagy helyzetben 10 méterről jobbra passzolt a társához, de hosszú lett az átadás.

17:34

Húsz perccel a vége előtt továbbra is 1-1-re áll a Szaúd-Arábia-Egyiptom mérkőzés.

77

Torreira maradt lent a földön, ápolni kell.

74

Uruguayi labdavesztés után Dzjuba lőtt 13 méterről csúnyán kapu mellé.

73

Rodriguez érkezett Nandet helyére.

71

Godin könyökölte le Dzjubát a tizenhatoson belül, a videobíró vizsgálta az esetet, nem lesz büntető.

69

Cavani cselezgetett befelé a bal oldalról, majd 15 méterről kapu mellé lőtt.

17:21

Urugaynak ma nincs nehéz dolga

Forrás: The Yomiuri Shimbun/Yomiuri/Kenichi Unaki
65

Ignasevics mentett a tizenegyesponton hatalmasat Cavani elől.

17:20

A Szaúd-Arábia-Egyiptom meccs továbbra is 1-1-re áll.

63

De Arrascaeta érkezett Bentancur helyére. Már mindkét edző gondol a következő meccsre.

60

Mirancsuk helyére Szmolov érkezett. Nincs több cserelehetősége az oroszoknak.

59

Bentancur lőtt 13 méterről, az orosz blokkról jött le a labda. De legalább végre újra történt valami.

55

Fernandes 17 méterről nem lőtt, inkább passzolt, rosszul tette, mert uruguayihoz került a labda.

52

Szamedov újabb rossz szabadrúgása, lehet nem kellene erőltetnie.

51

Bentancur indult be a tizenhatoson belülre, de hosszú labdát kapott.

17:04

A Szaúd-Arábia-Egyiptom meccsen még mindig szünet van.

47

Cavani végzett el szabadrúgást 22 méterről, Dzjubát találta el a sorfalban.

46

Gazinszkij helyére Kuzjajev érkezett az oroszoknál a szünetben.

16:47

A szaúdiak újabb tizenegyest kaptak, és ezt már be is rúgták, így egyenlítettek Egyiptom ellen. Al Faraj volt eremdényes az első félidő 51. percében a büntetőből.

45+2

Vége az első félidőnek.

45

Kettő perc lesz a ráadás.

44

Mirancsuk rossz labdája után Uruguay jöhet kirúgással.

16:41

Íme, az orosz kiállítás videón:

16:38

A másik meccsen a szaúdi játékos, Al Muwallad hibázott el tizenegyet Egyiptom ellen a 41. percben.

38

Máris cseréltek az oroszok: Cserisev ment le, Fernandes érkezett a helyére.

37

Torreira lőtt kapu fölé a jobb oldalról.

36

Szmolnyikov rúgta fel Laxalt, megkapta a második sárga lapját, így mehet zuhanyozni.

16:34

Egyiptom továbbra is 1-0-ra vezet Szaúd-Arábia ellen.

16:32

Egy kis uruguayi ünneplés

Forrás: AFP/Manan Vatsyayana
32

Szamedov jobb oldali szabadrúgása nagyon gyatrára sikerült.

30

Ignasevics mentett nagyot Suárez elől, és passzolt Akinfejevhez, aki felszabadított végül.

28

Bentancur került nagy helyzetbe, majd lőtt 11 méterről, de Akinfejev jól zárta a szöget, és nagy bravúrral védett.

28

Szmolnyikov is sárga lapot kapott, kicsit erős volt az ítélet.

16:24

Itt pedig a második uruguayi gól:

16:24

Íme, Mo Szalah gólja a Szaúd-Arábia-Egyiptom meccsről:

23

Már kettővel megy Uruguay! Diego Laxalt 19 méterről, megpattant a laba Cserisev lábán, a labda így a jobb alsóban kötött ki. Végül Cserisev öngóljának könyvelte el a FIFA.

2-0
16:20

Egyiptom közben megszerezte a vezetést Mo Szalah góljával a 22. percben Szaúd-Arábia ellen.

16:17

A Szaúd-Arábia-Egyiptom mérkőzésen továbbra sincs gól, 20 perc után 0-0 az állás.

16:17

Képen az uruguayi gól előtti pillanat:

17

Cserisev szöglete után Dzjuba fejelt 6 méterről kapu fölé.

17

Torreira mentett középen, jöhet az újabb orosz szöglet.

17

Torreira menetett középen, jöhet az újabb orosz szöglet.

16:12

Ezzel a góllal szerzett vezetést Luis Suárez:

12

Cserisev lőtte jobbról a szabadrúgást a rövidre, de sikerült felszabadítani, majd Cserisev ismételhetett 10 méterről, de Muslera nagyot védett.

16:10

Először vannak hátrányban az oroszok a világbajnokságon.

10

Vezet Uruguay! A szabadrúgást Luis Suárez végezte el 17 méterről, és szépen lőtt a bal alsó sarokba.

1-0
9

Gazinszkij rúgta fel Bentancúrt a kaputól 17 méterre. Sárga lap, és jó helyről jön szabadrúgás.

8

Cserisev bal oldali beadásába sikerült beleleépni, pedig középen Dzjuba jó helyzetben várta a labdát.

16:05

Egyelőre a másik meccsen, Szaúd-Arábia és Egyiptom találkozóján sem esett gól.

4

Dzjuba nem érte utol a bal oldalon a hosszú indítást, igaz, Coates is szépen állt a labda elé.

3

A szenegáli játékvezető azonnal rendre is inti Cavanit, hogy nem kér a reklamálásból.

3

Cavani maradt a földön egy kemény összecsapás után, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

2

Vecino lőtt 22 méterről a jobb kapufa mellé.

1

Elkezdődött a mérkőzés. Az orosz válogatott indította útjára a labdát.

15:56

Az oroszok először játszanak Szamarában.

15:55

Jelenleg a himnuszokat játsszák Szamarában, hamarosan kezdődik az összecsapás.

15:46

Az eddigi legnehezebb ellenfél, Uruguay csapata vár a házigazda Oroszország válogatottjára a labdarúgó-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hétfőn.

A hazaiak és a dél-amerikaiak is biztos továbbjutók az A-csoportból, hiszen eddig mindkét mérkőzésüket megnyerték. Egymás elleni meccsükön - hétfő 16 órától Szamarában - nem tudnak taktikázni a végeredménnyel, vagyis ellenfelet választani a nyolcaddöntőre, mert nem tudhatják, este melyik csapatok jutnak tovább a B-csoportból.

Az oroszok szövetségi kapitánya, Sztanyiszlav Csercseszov kijelentette, eddigi jó szereplésüknek nem csupán a hazai pálya az oka.

Orosz szurkolók eddig boldogok lehetnek

Forrás: AFP/Paul Ellis

„Nem véletlen, hogy két győzelemmel kezdtünk. Játékosaink remekül együttműködnek, remek az összetartás a csapatban” - nyilatkozta.

A 32-es világbajnoki mezőny tagjai közül Oroszország áll a legrosszabb helyen (70.) a nemzetközi szövetség világranglistáján, ennek ellenére Szaúd-Arábiát 5-0-ra, Egyiptomot pedig 3-1-re győzte le.

Csercseszov hangsúlyozta, sikerük kulcsa a felkészülésben rejlik. „A házi feladatunkat elvégeztük. Tanultunk azokból a hibáinkból, amelyek miatt nem voltunk sikeresek a múltban” - vélekedett.

Játékosai közül Jurij Zsirkov felépült bokasérüléséből, szombaton már teljes értékű edzésmunkát végzett, de nem biztos, hogy hétfőn megkockáztatják a játékát. Alan Dzagojev combhajlítóizom-sérülése miatt továbbra sem léphet pályára, de valószínűleg a nyolcaddöntőben már ismét számíthatnak rá.

Uruguay az Egyiptom és a Szaúd-Arábia elleni találkozót is 1-0-ra nyerte meg, vagyis hétfőn a döntetlen - a jobb gólkülönbség miatt - az oroszok csoportelsőségét jelentené.

„A házigazda ellen játszunk, vagyis nagyszerű lesz a hangulat. Ez a meccs remek lehetőség számunkra, hogy felmérjük, miben fejlődtünk” - mondta Óscar Tabárez szövetségi kapitány.

A két együttes legutóbb 2012-ben Moszkvában találkozott egymással, a barátságos meccsen az a Luis Suárez szerzett vezetést a dél-amerikaiaknak, aki minden bizonnyal ezúttal is ott lesz a pályán.

Az A-csoport másik meccsének, a Volgográdban ugyancsak hétfőn 16 órakor kezdődő Szaúd-Arábia - Egyiptom találkozónak csak az lesz a tétje, melyik csapat tud szépen, eredményesen búcsúzni a tornától.

15:40

Íme, a két kezdőcsapat:

15:33

Jó estét kívánunk! Hamarosan kezdődik az Uruguay-Oroszország mérkőzés az oroszországi labdarúgó-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójából. Tartsanak velünk!