Élő
Frissítés
Főbb események
22:49

Köszönjük a figyelmet, holnap a Brazília-Mexikó és a Belgium-Japán meccsel várjuk önöket. Jó éjszakát!

22:46

Eldőlt tehát, hogy Oroszország Horvátországgal találkozik a negyeddöntőben, július 7-én szombaton, Szocsiban.

22:45

Rakitic nem hibázza el, ha kínkeservesen is, de csak továbbjutnak a horvátok.

22:45

Nicolai Jörgensen büntetőjét lábbal védi Subasic, 2-2, ha a horvátok belövik, vége.

22:43

Pivaric sem tud túljárni Schmeichel eszén, harmadik büntetőjét védi ma este a dán kapus eszén. Marad a 2-2

22:42

Schöne kezdi a negyedik kört, Subasic véd, marad a 2-2.

22:39

Kjaer a dánok következő lövője, ő bevarrja. Vezet Dánia, 0-1!

22:38

Badelj is kihagyja, Schmeichel elképesztő: ezt is védi. Marad a 0-0.

22:32

A dánok kezdenek, Eriksen lövi az első büntetőt: Subasic a kapufára üti. 0-0

120+1

Nincs tovább, Smeichelnek köszönhetően eljutott a büntetőpárbajig Dánia, így ezen a találkozón is az orosz rulett dönt.

120

1 perc a ráadás a hosszabbítás végén.

22:29

Ez pedig Smeichel hatalmas védése:

22:28

Erre kapták a horvátok a tizenegyest - egyértelmű az eset.

116
Modric kihagyja!

Vagy inkább Smeichel kivédi, ki sem jön róla!

115

Jörgensen sárgát kapott az esetnél.

115
11-es a horvátoknak!

Modric ugratja ki Rebicet, aki egy az egyben kilépett, elvitte Smeichel mellett, Mathias Jörgensen pedig felrúgta.

108

A horvátoknál Mandzukic helyét Badelj veszi át.

108

A frissen pályára lépő Sisto máris egy lövéssel jelentkezett, de mellé tekert.

106

Az extra cserét is kihasználják a dánok - a hosszabbításban az új szabályok értelmében az alap három változtatáson kívül még egyre van lehetőség -, Braithwaite helyett Sisto.

106

Kezdődik a ráadás második félideje.

105+1

Itt a vége, pár perc és jön az utolsó 15 minutum. Ha ott sincs döntés, akkor pedig az orosz-spanyol meccshez hasonlóan büntetők döntenek a továbbjutásról.

105

1 perc a hosszabbítás a hosszabbítás első félidejében.

104

Modric adott mértani pontosságú labdát Pivaricnak, akinek lecsúszott a beadása, így lett azonban igazán veszélyes, Schmeichel a kapu torkából végül szögletre ütötte.

99

Schöne a labdaátvétellel becsapta védőjét, de szemben a kapuval jó egy méterrel mellé tekert.

98

Cserére cserével válaszol Dánia: Delaney helyett Krohn-Dehli a pályán.

97

A horvátok cserélnek először a hosszabbításban, Perisic helyett Kramaric érkezik.

96

Dán szöglet, Eriksen ível középre, de ezt is kivágják.

94

Knudsen hatalmas bedobásaiból próbálnak veszélyeztetni a dánok, és bár a hátvéd rendre be is hajigálja a labdákat a 11-espontig, a horvát védők egyelőre uralják a légteret.

91

Dánia kezdi a ráadás első felét.

90+3

Itt a vége, a délutáni meccshez hasonlóan itt sem volt elég a csapatoknak a 90 perc, így jöhet a hosszabbítás.

90+3

Dán szöglet, rövid felszabadítás, mely után Braithwaite lőtt kapásból, de ez a próbálkozás is mellé ment.

90+2

Rakitic is tüzelt egyet, de ez is mellé ment.

90

Letelt a rendes játékidő, egyelőre 3 perc a hosszabbítás, de könnyen lehet ebből 2x15 is.

88

Schöne lőtt mellé a 20 méterről a túloldalon.

86

Rebic adott középre, Perisic elől azonban az utolsó pillanatban menteni tudtak a védők, Pivaric lövésébe pedig beleléptek.

84

Perisic csúsztatta meg Pivaric beadását, de fölé ment a próbálkozás.

83

Kovacic ment bele a dán darálóba, és esett rá a vállára, de rövid ápolás után úgy tűnik, folytatni tudja.

81

A horvátok második cseréje Pivaric, ő Strinicet váltja.

77

Modric lőhetett egy rövid felszabadítás után szemben a dán kapuval, de csúnyán mellé trafált.

75

Eriksen lőtt messziről, tőle szokatlan módon azonban még csak kaput sem talált.

72

Nicolai Jörgensen került helyzetbe, Subasic azonban védte a középre tartó próbálkozást.

71

Zlatko Dalic is változtat, első ízben: Brozovicot Kovacic váltja.

66

Újabb dán csere, Cornelius helyett Nicolai Jörgensen a pályán.

65

Perisic harcolt ki szögletet, Modric beívelését azonban kifejelték a rövidoldalon álló dán védők.

62

Delaney gondolt egy merészet és iramodott meg a félpályáról, beverekedte magát a horvát tizenhatoson belülre, ott azonban elfogyott az ereje.

56

Poulsen ment el szépen a jobboldalon, a centerezése után Braithwaite elé került a labda, aki viszont az átvétel után csúnyán mellé lőtt.

52

Egyelőre nincs helyzet a második félidőben, óvatosan játszik mindkét csapat.

46

A dánok cseréltek egyet, Christensen helyett Schöne a pályán.

46

A horvátok kezdik a második játékrészt.

45+2

Mandzukic apró sérülése miatt egy perccel tovább tartott a félidő, de itt a vége, hamarosan jön a folytatás.

45

1 perc a hosszabbítás az első játékrész végén.

44

Rakitic került helyzetbe a túloldalon, zavartalanul lőhetett 16 méterre a kaputól, Smeichel azonban leért a rövid alsósarokba és ki sem jött róla a lövés.

41

Eriksen járt közel a gólhoz, mesterien tekert a hosszúsarok felé, ám a két kapufa találkozását érintve hagyyta el a pályát a labda.

38

Veszélyes horvát szabadrúgás, Modric beívelését csúsztatták meg középen, de elment a dán kapu előtt a próbálkozás.

33

Strnic indult meg bátran három védő gyűrűjében, végül a kapujából kilépő Schmeichel szerezte meg előle a labdát.

28

Rakitic, majd Perisic tüzelt rögtön a túloldalon, Smeichel azonban mindkétszer a helyén volt.

27
Hatalmas dán lehetőség

Braithwaite kapott nagyszerű kiugratást, Subasic azonban jól mozdult ki a kapujából, így védeni tudott, ráadásul a lábáról a dán csatárra pattant a labda, így kirúgással jöhetnek a horvátok.

22

Eriksen került helyzetbe a túloldalon, az ő lövése is a blokkba ment, szöglettel jöhetnek a dánok.

20

Mandzukicot tüntették el a tizenhatoson belül érdekes módon, nincs azonban büntető, a moszkvai videószobában sem láttak szabálytalanságot.

18

Perisic ment el a balszélen, lövését azonban blokkolták a dán védők.

13

A sarokrúgásból nem alakult ki komolyabb veszély, de maradnak támadásban a horvátok, a dán félpályán zajlik a játék.

12

Perisic tüzelt, ám a sorfalban álló Delaney önfeláldozóan beletette a fejét a lövésbe, így szögletre váltják a szabadrúgást a horvátok.

10

16 méterre a kaputól harcol ki szabadrúgást Ante Rebic, izgulhatnak a dánok, Perisic és Rakitic a labda mögött.

20:06

Ez pedig a horvát egyenlítés, Mario Mandzukic gólja:

20:06

Ezzel a találattal szerzett vezetést Dánia.

4

Mandzukic azonnal egyenlít, egy dán védelmi hibát használ ki a Juventus támadója.

1-1
1

Jörgensen révén vezetnek a dánok! Egy nagy bedobás után alakult ki kavarodás a horvát kapu előtt, Subasic pedig nem tudta védeni a közeli lövést.

0-1
1

Horvátország sötétkék, Dánia fehér mezében játszik, elindult a találkozó, a dánok kezdtek.

19:51

Íme a kezdőcsapatok, egyik oldalon sincs meglepetés:

19:50

A horvátok minden csoportmeccsüket megnyerték, a sorozatban aratott három győzelem pedig rekordnak számít a világbajnokságokon déli szomszédunk történetében.

19:45

Horvátország és Dánia vívja a nap másik nyolcaddöntőjét, ahol bár előbbi számít esélyesnek, a spanyol-orosz meccs után már senki nem mehet biztosra. Kövessék velünk élőben a találkozót!