Szoros meccsen kikapott végül a női pólóválogatott az olimpiai bajnoktól

Kiley Neushul, Csabai Dóra, női vízilabda, Magyarország - Egyesült Államok
USA's Kiley Neushul (L) aims at the goal to score marked by Hungary's Dora Csabai and Hungary's Anna Illes (R) during their Rio 2016 Olympic Games women's water polo semifinal game at the Olympic Aquatics Stadium in Rio de Janeiro, Brazil, on August 17, 2016. / AFP PHOTO / CHRISTOPHE SIMON
Vereséggel zárta szereplését a magyar csapat a Vodafone Kupáért kiírt világbajnoki felkészülési női vízilabdatornán, Miskolctapolcán, s másodikként végzett pénteki legyőzője, az Egyesült Államok csapata mögött.

Bíró Attila szövetségi kapitány olimpiai negyedik, Európa-bajnoki címvédő együttese az első helyért szállt vízbe a százszázalékos, korábban Új-Zélandot és Ausztráliát is könnyedén verő olimpiai és világbajnok amerikaiakkal, ehhez azonban nyernie kellett.

Sikert ígérően kezdődött a meccs, hiszen a tengerentúliak első két emberelőnyüket elpuskázták, s bár a hazaiak is rosszul sáfárkodtak a hat az öt elleni játék kínálta lehetőségekkel,

a center Bujka Barbara "magányos" alakításaival - két látványos csavargóljával - elhúzott 2-0-ra. Amerikai szépítést követően a balkezes Bujka újabb bombagóljaival 3-2-re, majd 4-3-ra alakította az állást magyar szempontból.

Ezután viszont három - megválaszolatlanul maradt - amerikai találat következett (6-4).
A nagyszünet előtt Keszthelyi Rita ejtett pontosan, majd - már a harmadik negyed elején - ugyanő ismét a kapus felett ívelve át a labdát egyenlített (6-6). A rivális visszavette a vezetést, Keszthelyi rövidsarkos lökete azonban célba ért (7-7).

Mi több: Szücs Gabriella távoli lövésével 8-7-tel megint a magyar együttes állt jobban, igaz, nem sokáig (8-8).

A befejező nyolc percben a helyzetek előbb itt is, ott is kimaradtak, majd amerikai gólok következtek (10-8). Győzelmével az Egyesült Államok nyerte a Vodafone Kupát, míg Magyarország másodikként végzett.

- értékelt Bíró Attila az M4 Sportnak. Hozzátette, gólszerzésben még eredményesebbnek kell lenni a világbajnokságon, ebben segíthet, hogy Egerben jövő héten, a budapesti vb rajtja előtt még három edzőmérkőzést játszik a válogatott az amerikaiakkal.

Eredmény:
Egyesült Államok - Magyarország 10-8 (2-3, 4-2, 2-3, 2-0)
a magyar góldobók: Bujka 4, Keszthelyi 3, Szücs 1

korábban:
Ausztrália - Új-Zéland 16-4 (5-1, 4-0, 3-2, 4-1)
Csütörtökön játszották:
Magyarország - Új-Zéland 20-8 (8-2, 3-1, 4-3, 5-2)
Egyesült Államok-Ausztrália 14-7 (4-2, 2-3, 6-2, 2-0)
Szerdán játszották:
Magyarország-Ausztrália 9-9 (1-2, 4-3, 3-2, 1-2)
Egyesült Államok - Új-Zéland 18-3 (4-0, 4-2, 5-0, 5-1)

A Vodafone Kupa végeredménye: 1. Egyesült Államok 9 pont, 2. Magyarország 4 (37-27), 3. Ausztrália 4 (32-27), 4. Új-Zéland 0