A szeptemberi belgrádi Európa-bajnokságra készülő magyar férfivízilabda-válogatott barátságos mérkőzésen kedden, Békéscsabán hét góllal nyert Románia csapata ellen.

eredmény:
Magyarország - Románia 14-7 (4-2, 4-1, 1-1, 5-3)
a magyar góldobók:
Biros, Madaras, Kásás, Kiss G. 2-2, Hosnyánszky, Szívós, Kiss Cs., Fodor, Kis G., Gór-Nagy

A magyarok végig vezetve, magabiztos győzelmet arattak a telt ház, 1200 néző előtt rendezett jó hangulatú mérkőzésen. A találkozó a megszokottnál tovább tartott, ennek oka, hogy a második és harmadik negyed közötti szünet elhúzódott, a nézőket ugyanis ejtőernyős bemutatóval szórakoztatták.

Kemény Dénes szövetségi kapitány elégedett volt játékosai teljesítményével. "Új taktikát próbáltunk ki a mai mérkőzésen, ahhoz képest, hogy először alkalmaztuk, a fiúk nagyon jól végrehajtották, amit kértem" - mondta a szakember.

A két együttes szerdán 18 órakor ismét találkozik egymással Békéscsabán.