Két góllal kikapott az olaszoktól a magyar női vízilabda-válogatott a Világliga európai selejtezőcsoportjában.

Világliga, selejtező, 2. játéknap:
Magyarország-Olaszország 9-11 (5-2, 1-3, 1-3, 2-3)
a magyar gólszerzők:
Kisteleki H., Keszthelyi 2-2, Kisteleki D., Szűcs, Tóth, Máté, Takács 1-1

A Szentesen rendezett meccs a nyári margitszigeti Európa-bajnokság bronzmérkőzésének a visszavágója volt, akkor a magyarok egy góllal nyertek.

Az elején 5-2-re elhúztak Takács Orsolyáék, utána viszont érthetetlenül megtört a lendület, pontatlanná vált a hazai csapat játéka. Ugyanakkor az olaszok egyre jobban lőttek kapura, és 6-4, majd 7-5 után egyenlítettek, és a harmadik negyed végén már ők vezettek 8-7-re. A zárónegyed sem hozott fordulatot, és Olaszország végül két góllal, 11-9-re győzött.

A váratlan vereség nyomán alaposan megcsappantak a magyar válogatott továbbjutási esélyei. A körmérkőzéses, oda-visszavágós rendszerű európai selejtezősorozat négyeseiből csak az első helyezett folytathatja a jövő nyári nyolccsapatos Szuperdöntőben, amelynek győztese kijut a 2016-os riói olimpiára.

A magyarok csoportjának negyedik tagja a francia válogatott, amellyel a Merész-csapat először január 27-én, Győrben találkozik.