Némi meglepetésre - az esélyesebbnek vélt kenyai atlétákat megelőzve - a brazil Marilson Gomes dos Santos és a szerb-montenegrói Olivera Jevtic nyerte a hagyományos évbúcsúztató Sao Pauló-i utcai futóversenyt, a 81. Corridát.

A két győztes ugyanakkor korántsem az ismeretlenségből tűnt elő, hiszen mind Dos Santos, mind Jevtic volt már első ezen a versenyen. A brazil 2003-as sikerét ismételte meg, többek között a címvédő kenyai Robert Cheruiyotot, valamint annak honfitársát, Patrick Ivuit megelőzve. A hazaiak kitűnősége az utolsó két kilométeren döntötte el a versenyt.

Jevtic 1998-ban végzett ezt megelőzően az élen, azóta két brazil és négy kenyai elsőség született. A szeb-montenegrói futó elsősorban jó taktikájának köszönhette mostani sikerét, sokáig csupán arra törekedett, hogy tartsa a lépést a kenyai Rose Cheruiyottal, majd a 15 km-es táv vége felé, egy emelkedőn meglepte riválisát. Harmadikként az etióp Bizunish Bekele futott a célba. A versenyen mintegy 15 ezer futó, köztük kétezer nő vett részt.