|
2000. szeptember 26., kedd, 02.46
Öt 1000-es, valamint a női k-4 500 méteres szám előfutamaival kedden megkezdődtek az olimpia kajak-kenu versenyei. Négy magyar egység közvetlenül a szombati döntőbe jutott.
A Sydney központjától mintegy 50 km-re lévő Penrith-tavon elsőként a Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Kőbán Rita összeállítású világbajnok négyes biztosította a helyét a fináléban. Előfutamát fölényesen megnyerve, a mezőny legjobb idejével jutott tovább. A másik futamban az esélyeknek megfelelően - a magyarokénál valamivel rosszabb idővel - a németek győztek.
Nagyon szépen evezett a Bártfai Krisztián, Veréb Krisztián kajak páros is, amely szintén tetemes előnnyel győzött, s ugyancsak leggyorsabbként került a döntőbe.

 A Pulai, Novák duó egyből a döntőbe evezett | Gond nélkül lépett tovább a Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor összeállítású férfi kajak négyes. A világbajnok kvartett az oroszok előtt megnyerte futamát, s szintén övé a legjobb idő. A másik futamgyőztes a magyarokénál közel másfél másodperccel rosszabbat evező német egység lett.
Nyugodt versenyzéssel, futamában a román egység mögött második lett, így "direkt ágon", a középfutamot kihagyva finalista a Pulai Imre, Novák Ferenc kenupáros is. A másik futamban a világbajnok Kovaljov, Kosztoglod orosz duó nyert.
Csütörtökön a középfutamban folytatja szereplését kajak egyesben Kökény Roland, akinek nem is volt lehetősége közvetlenül döntőbe kerülni, annyira népes volt mezőny. Kökény viszonylag lassan kezdett, de 500 m-nél már a harmadik, a végén pedig a második helyen lapátolt az utóbbi két év világbajnoka, a német Liwowski mögött alig lemaradva. A többi futamban is az esélyesek - a norvég címvédő Holmann, a dán Tranum és az izraeli Kolganov - győzött. Kökény a legerősebb középfutamba került, ellenfele lesz többek között Holmann, Kolganov és az ausztrál Clint Robinson. Hárman jutnak a fináléba.
Középfutamra kényszerül a kenus Zala György is, aki a hetedik helyen végzett. - Ez volt a terv. Nem akartam magamat fölöslegesen kihajtani - mondta futama után Zala. - Az edzői utasítás ugyan úgy szólt, hogy próbáljak meg közvetlenül a döntőbe jutni, de ha úgy érzem, hogy ez nagyon nehezen menne, inkább ne erőltessem a dolgot. Egyébként minden versenyen rosszul megy az "első pálya". Szükségem van arra, hogy még egyszer versenyezzek a döntő előtt.
Zala a középfutamban együtt evez majd az orosz Opalevvel, a litván Klementjevsszel és a bolgár Buhalovval. Szerdán hat 500 méteres számban kerül sor az előfutamokra.
(MTI)
|