Legfrissebb Versenynaptár Magyar csapat Eredmények Fotógaléria Paralimpia 

Írjon nekünk Társalgó Fórum [origo] s.k. 



Kattintson a hirdetésre!


 

 Győrffy kiesett, Urbanikné húszon belül


2000. szeptember 28., csütörtök, 04.08

Győrffy Dóra magasugró nem jutott be a szombati döntőbe a sydneyi olimpián, miután háromszor sem bírt az 1.92 méterrel. A magyar gyaloglók közül Urbanikné Rosza Mária végzett előrébb 20 km-en: 18. lett.

Fotó: Nemzeti Sport
Győrffy nem pont így képzelte
Győrffy jól kezdett: elsőre vitte át az 1.80-at, az 1.85-öt és az 1.89-et. Itt viszont megtorpant. Időközben jobbra fordult az idő: fél 11-kor már a nap is kisütött. A szél azonban nem akart alább hagyni, kellemetlenül kavargott a gyönyörű stadionban.

A női 20 km-es gyaloglásban két magyar is indult: Urbanikné Rosza Mária a 18., Szebenszky Anikó a 29. helyen végzett. A szám először szerepelt az olimpia műsorában, eddig ugyanis "csak" 10 km-en rendezték a versenyt.

A hazai közönség legnagyobb bánatára az élen haladó ausztrál Jane Saville-t néhányszáz méterrel a cél előtt kizárták, miután megkapta harmadik figyelmeztetését. Így a kínai Vang Li-ping ölébe hullott az aranyérem.

(MTI)

 

 [origo] főoldal   Hírek   Időjárás   Internet + Komputer   Szórakozás + Program   Sport
 Üzleti Negyed   Játék   Család + Egészség   Kultúra + Művészet   Tudomány + Technika
 Autó   Utazás   mp3   Oktatás + Karrier   Online vásárlás   Netpincér   SzoftverBázis
 Könyváruház   Fórum   Társalgó   Apró   Telefonszám-tudakozó

 Keresés   [origo] s.k.   [origo]-térkép   Freemail   Súgó   Axelero   Médiaajánlat