Cseréld le a feleséged! - családi reality

Vágólapra másolva!
Amerikában is sugározni fogják a Nagy-Britanniában sikerrel futó Feleségcsere című show-t, amely megállapodott családokat és családanyákat sodor új helyzetekbe.
Vágólapra másolva!

Öt-hat millió ember követi hetente a Channel4 brit kereskedelmi televízió anya- és feleségcserélő valóságshow-jának eseményeit, amelyek lényege, hogy a műsorba benevező, különböző anyagi helyzetben lévő családok tagjai rövid ideig kipróbálhatják, milyen lenne, ha életüket másokkal kötötték volna össze.

A Nagy-Britanniában második szériájánál tartó Channel4-os Wife Swap (Feleségcsere) szeptember végén újraindult sorozatának premierjét többen nézték, mint a konkurens BBC1, és ITV párhuzamosan vetített műsorait. A brit valóságshow kiemelkedő eredményei miatt az amerikai ABC csatorna is megvásárolta a program licencét, és 2004 nyarán szintén műsorra tűzi.

Az ABC azonban néhány ponton az eredeti változat módosítását kérte, a legfontosabb, hogy a hatrészes családi realityt visszafogottabb címmel akarják sugározni. Wife Swap (Feleségcsere) helyett az ABC a szelídebbnek és "kevésbé kockázatosnak" gondolt Trading Moms (Csereanyu) nevet választotta új műsorának.

Az eredeti, brit családcserélő legutóbbi részében egy munkanélküli, nyolcgyermekes házaspár és egy jómódú, négytagú família cserélte ki a nőtagjait két hétre.

"A legrosszabb az volt, amikor felhívtam az ikreket a születésnapjukon. Emma figyelmetlen volt a férjemmel és a gyermekeimmel" - mondta a szegényebbik családhoz tartozó Lizzy tehetősebb szereplőtársáról, aki szintén elégedetlen volt az új helyzettel.

"A legnehezebben azt viseltem, hogy Mark [Lizzy férje] nagyon következetlen volt. Az egyik percben kedveskedett, a másik pillanatban meg ijesztő volt" - mondta Emma, a tévében legutóbb kicserélt feleség.