15 informatikai programot jelentett be a kormány

Vágólapra másolva!
Számos területet érintő informatikai modernizációs programokat jelentett be az informatikai miniszter. A projekteket a költségvetés mellett európai uniós forrásokból is finanszírozzák.
Vágólapra másolva!

Az Információs Társadalom Koordinációs Tárcaközi Bizottság (ITKTB) keddi ülésén Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter a Magyar Információs Társadalom Stratégia (MITS) 19 központi kiemelt programjából 15-öt indított el. Az ülést követő sajtótájékoztatón a miniszter aláhúzta, hogy a MITS az egész társadalom felzárkózásának a programja, amelynek céljai illeszkednek az Európai Unió stratégiájához, valamint a Nemzeti Fejlesztési Tervhez is.

A központi kiemelt programok alapvetően az állampolgárok információhoz való hozzájutását segítik, illetve különböző adatbázisokat hoznak létre.


A programok

Az eMunka program egyebek mellett az egységes munkaügyi nyilvántartórendszert vezeti be, míg az eÜzlet program a vállalaton belüli és a vállalatközi intelligens rendszerek fejlesztését segíti a kis- és középvállalatok esetében.

Az eKözlekedés programja például a személy- és áruszállítás intelligens szervezését végzi, míg az eAgrárium program a versenyképes mezőgazdasági termelés érdekében alapvető információszolgáltatást nyújt a termékekről és a szabványokról. Az eKormányzat program az elektronikus szolgáltatások révén hatékonyabbá teszi az állampolgárok ügyintézését, míg a
eÖnkormányzat program ezt a helyi szakigazgatásban valósítja meg.

A Nemzeti Digitális Adattár a magyar kulturális értékek nemzetközi ismertségét növeli, az eEgészség program pedig a lakosság egészségének megőrzéséhez nyújt informatikai támogatást egyebek mellett a nyilvántartások és az adatbázisok kialakításával, illetve egészségügyi tartalomfejlesztéssel.

Az eKörnyezet program a levegőszennyezettség, a természetvédelem, a meteorológia és a vízügy területén nyújt informatikai szolgáltatásokat, a Közháló program pedig abban segíti
az állampolgárokat, hogy hozzáférjenek az internethez.

A világhálóhoz való hozzájutást támogatja az eMagyarország program is, amelynek révén az emberek nyilvános közösségi hozzáférő helyeken internetezhetnek széles sávon, s kaphatnak információkat a különböző kiemelt programokról.

A Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztés programja a kutatási, a felsőoktatási és a közgyűjteményi intézmények mintegy 600 ezer felhasználója számára nyújt globális kommunikációs lehetőséget.

Az eDemokrácia program a társadalmi kontrollt segíti majd, illetve a demokráciához kapcsolódó információs és kommunikációs technológiák széles körű kipróbálását teszi lehetővé.

Az IT K+F kutatásfejlesztési program az információs és kommunikációs technológiák elterjesztését segíti majd az eErnyő program pedig a digitális megosztottság leküzdését tűzte ki célul.