Korhatárjelzés kerül a hazai videojátékokra is

Vágólapra másolva!
A PEGI (Egységes Európai Játékinformációs Rendszer) jelzései már jó ideje láthatóak minden újonnan boltokba kerülő számítógépes és videojátékon az Európai Unió legtöbb tagállamában. Hazánkban eddig az életkori besorolást és a tartalmi jelöléseket nem volt kötelező feltüntetni a játékszoftverek dobozain.
Vágólapra másolva!

Az Elektronikus Játékkultúra Magyar Egyesülete és az Informatikai Érdekegyeztető Fórum (Inforum) kezdeményezésére a hazai játékkiadó és forgalmazó cégek közös önszabályzó dokumentumot fogadnak el, amely kötelezővé teszi az újonnan megjelenő játékszoftverek PEGI jelzéseinek használatát.

Jót is mond, nem csak rosszat

Az itthoni kezdeményezés annyiban mutat túl az eddigi gyakorlaton, hogy a PEGI káros tartalmakra hivatkozó, és korlátozó információi mellé - egyelőre még csak önkéntes alapon - pozitív, ösztönző ajánlásokat is megfogalmaz a játékokkal kapcsolatban. Az elsősorban szülők, és tanárok figyelmébe ajánlott információk közt utalásokat kaphatunk a játékok jellegére, illetve a bennük található hasznos tartalomra is.

A játékok csomagolásán - a pozitív jelzők mellett -kétféle logó található majd: az egyik az életkori ajánlást tartalmazza (3, 7, 12, 16 és 18 éven felülieknek ajánlott), a másik pedig a negatív hatásokra hívja fel a figyelmet: jelzést kap káromkodást, csúnya beszédet, diszkriminációt, drogot, ijesztő jeleneteket, szexet vagy erőszakot, verekedést tartalmazó játék.

PEGIPEGIPEGIPEGIPEGIPEGIPEGI
A korhatár, a kábítószer, félelem, csúf beszéd, szex, erőszak és a diszkrimináció ikonjai


Az Infomediátor vezetője szerint a játékkiadók- és forgalmazók maguk vállalták, hogy ha helytelen besorolást alkalmaznak, vagy lemaradna a csomagolásról egy jel, önként alávetik magukat az Infomediátor döntnöki fóruma által hozott döntésnek.