Magyar mobilappok segíthetnek az építőipari cégeknek

BauApp
BauApp
Vágólapra másolva!
Rengeteg munkaóra megspórolható lehet BauAppokkal.
Vágólapra másolva!

Nyugat-Európában és az USA-ban kisebb létszámmal képesek kivitelezni az építkezési beruházásokat, mint hazánkban. Mit tudnak ők, amit a hazai építőipari vállalatok nem? Milyen megoldást kínál a BauApp a pénz- és időgyilkos folyamatok kezelésére az építőiparban? A Bauapp termékei a Mobilengine mobilfejlesztői platformjára épülnek. A Miskolcról indult Mobilengine 3 éve kapott 740 millió forintos tőkebefektetést, azóta Bostonban és Londonban is működik képviseletük. Nem véletlen, hogy nemzetközi építőipari referenciájuk hamarabb lett, mint hazai, bár már itthon is kezdik felfedezni a BauApp termékekben rejlő előnyöket.

BauApp Forrás:BauApp

A Construction Industry Institute szerint minden kivitelezés munkadíjának 25%-a a helyszínen megtakarítható lenne. Erre a problémára ad választ az, ha az építőipar nem csak a tervezés és a költségbecslés folyamatában használ digitális megoldásokat, hanem a munkák kivitelezésekor is. Ilyen komplex termékeket azonban korábban még nem kínált a piacon senki.

Egyelőre három BauApp termék érhető el, ezek a raktározás, az anyagszállítás és a minőség-ellenőrzés kihívásait képesek megoldani.

„A Mobilengine-nek számos amerikai és angol építőipari ügyfele van. A náluk szerzett iparági tapasztalatainkat adoptáltuk a közép-európai építőipari sajátosságokra, amikor a BauApp termékeket elkezdtük fejleszteni miskolci központunkban. A felmérések szerint a projektek költségeinek 40 százalékát teszi ki a munkaerő, miközben az építkezésen dolgozók munkaidejük 30 százalékát nem töltik el hatékonyan. Applikációink segítségével időt spórolhatnak meg az építkezésen dolgozók" – mondja Dálnoki Ádám, a Mobilengine alapítója.

A Minőség app az építésvezetők munkáját könnyíti majd, akik a mobilalkalmazással bejárásonként 4 órát takaríthatnak meg, mely heti átlagos 7,5 órát jelent, ez teljes munkaidejük majdnem 20%-a. Az építkezésen felfedezett hibákat lefotózhatjuk, a tervrajzra azonnal beszúrhatjuk hibapontként a hiba pontos leírásával. A rendszer a hibákról emailt küld az illetéseknek, segítségével az alvállalkozó azonnal értesül arról, hogy milyen hibát kell kijavítson. A beruházó a BauApp megoldás segítségével információval rendelkezik arról is, hogy melyik alvállalkozó mennyi idő alatt javított ki egy hibát.

A Raktár app segítségével az építkezéseken használt nagyon drága eszközöket tudják nyomon követni. Egy eltűnt szerszám 600.000 Ft-os, 1 millió Ft-os kárt is jelenhet. Eddig nehezen sikerült átlátni, hogy melyik szerszám melyik építkezésen és kinél van, most a kivitelezési helyszínen tárolt szerszámok, munkaeszközök kiadását és visszavételét tudja a kivitelező a BauApp termékének segítségével digitalizálni.

Az Anyagszállítás app arra szolgál, hogy csökkentsük az építkezésen az anyaghiány miatti leállásokat. Az applikáció lehetővé teszi a tervezett, megrendelt és az átvett anyagok mennyiségének követését és kontrollját, a szállítólevelek digitalizálását. Nincs elveszett szállítólevél, valós idejű anyagfelhasználás riport készül, a rendszer jelzi a korai túlfogyást, és csökkenthető a pazarlás is.

A BauApp minden alkalmazását előfizetéses rendszerben értékesíti. Számítások szerint az egyes termékek 2-3 hónap alatt térülnek meg. Az alkalmazások árazása nem felhasználó, hanem építkezési projekt alapú.

A BauApp a Mobilengine leányvállalata, és az EH Invest befektető a kisebbségi tulajdonos pénzügyi befektető. A Mobilengine amerikai és angol építőipari referenciái között megtalálható a McGEE és Suffolk Construction építőipari nagyvállalat, utóbbi az USA 20 legnagyobb építőipari vállalata között található. A fejlesztő termékeit több iparági díjjal is jutalmazták, köztük Angliában elnyerte a Construction Computing Award díját. Magyarországon a piaci indulás első 3 hónapjában 10 ügyfél csatlakozott a rendszerhez, köztük a Futureal, a Pannergy, a Dover Drill, az EBH Invest, illetve a P-Group.

A BauApp egyik legfőbb technológiai előnye, hogy maga az alkalmazás offline is működik, a rendszer a szinkronizálást automatikusan elvégzi, amikor a telefon rendelkezik internet hozzáféréssel. Így például az alaprajzok kezelése az offline működés miatt nagyon gyors.

„Minden ország építőiparában más és más kihívásokkal kell szembesülni. A BauApp termékeket kimondottan a magyar és közép-európai feltételekre fejlesztettük ki, és a továbbfejlesztésben is elsősorban a helyi építőipari cégek visszajelzéseit és igényeit követjük. Ezáltal a piacon egyedülálló megoldásokat kínálunk" – mondja Dálnoki Ádám.

Ha szeretne még több érdekes techhírt olvasni, akkor kövesse az Origo Techbázis Facebook-oldalát, kattintson ide!