A neten is védekezne a Bush-kormányzat

Vágólapra másolva!
Az informatikai eszközöket és az internetet is érintik az amerikai kormány biztonsági törekvései. A nyilvánosságra hozott "kiberbiztonsági tervezet" a vállalatok erőteljes szerepvállalását sürgeti a netes védekezés terén.
Vágólapra másolva!

A Bush-kormányzat szeptember 18-án tette közzé a hosszú ideje várt kiberbiztonsági stratégiáját. A 64 oldalas dokumentum - mely alaptézise, hogy az ország szinte teljes gazfasága és biztonsága ma már túlnyomórészt elektronikus eszközökön, illetve a hálózaton nyugszik - az Egyesült Államok biztonsága szempontjából kritikusnak tekintett informatikai infrastruktúra védelmének átfogó tervezetét vázolja fel. A stratégiát a Bush-kormányzat 2001 októberében kinevezett különleges tanácsadója, Richard Clarke ismertette szerdán a nyilvánossággal.

Richard Clarke

Bush a 2001. szeptemberi terrorakciókat követően nevezte ki Clarke-ot különleges elnöki tanácsadónak. A korábbi biztonsági elemző többbször figyelmeztetett egy "informatikai Pearl Harbor" veszélyére.




A mai informatikai rendszerek számos elemére kitérő stratégia külön pontokban foglalkozik a vírustámadások veszélyével és az ehhez kapcsolódó szoftveres problémákkal, a hálózati hardverelemekkel és az informatikai szakemberképzés minőségével, szabályozásával.