Vágólapra másolva!
Az Európai Bizottság nemrég közzétett jelentés szerint Magyarországon a legkevésbé elterjedt az internethasználat az Európai Unió új tagállamai közül - számolt be a Bruxinfo.hu.
Vágólapra másolva!

A magyarok 25 százaléka használja a világhálót, ennél alacsonyabb arány nincs az EU-hoz az utóbbi években csatlakozó tagállamokban sem. A Bizottság digitális szakadékról szóló friss tanulmányából - amely főleg egy 2003. júliusi Eurobarometer-felmérés adataira támaszkodik - kiderül, a régi tagállamok közül is csak Portugáliában és Görögországban rosszabb a helyzet (a teljes népesség 22, illetve 21 százaléka használja az internetet ezekben az országokban) - írja a Bruxinfo.hu.

Európai Uniós átlagban a lakosság 41 százaléka használja a világhálót, a legmagasabb internetpenetrációs rátával az új tagállamok közül Szlovénia (42%) és Észtország (44%) büszkélkedhet, a régi tagállamok között pedig Svédország (72%), Dánia (71%) és Hollandia (65%).

Bár az internethasználatban nagy különbségek figyelhetők meg az egyes tagországok között, a különböző társadalmi csoportok esetében valamelyest javuló tendenciáról számoltak be a bizottsági tanulmány készítői. A világháló használata terén korábban lemaradó nők körében ugyanis például az elmúlt három évben gyorsabban terjedt az internethasználat, mint a férfiaknál. Emellett az 55 évnél idősebbek közül egyre többen használják ki a hálózat nyújtotta előnyöket, noha az alacsonyan képzettek, valamint a csekély jövedelműek körében továbbra is nagy a lemaradás a társadalom más rétegeihez képest.

Ezért továbbra is komoly erőfeszítésekre van szükség a digitális szakadék szűkítését illetően - hívják fel a figyelmet a tanulmány készítői, ugyanis hatékony cselekvés nélkül Brüsszel szerint Európa még polarizáltabbá válik ezen a téren. Főleg a helyi kezdeményezések felkarolásában lát fantáziát ebből a szempontból az Európai Bizottság, példaként állítva Róma városa és a Microsoft együttműködését, amely a világhálóra való csatlakozás támogatásával az időskori magány leküzdését célozza.