ok.hu







Jelenjen meg
ön is termékével!


A rovat hírei


Óriáskijelzője lehet az iPhone 5-nek

Wall Street Journal: Jövőre lehet Facebook-részvényeket venni

Az óvatlan gyalogosok épségére vigyáz az okosmobil

Az EU helyre teszi a Facebookot

Vásárlóik kényelméért versengenek a hackerszoftverek
Gyorskeresés









A briteknél tilos pornófilmet árulni a neten
2005. május 25., szerda, 15:06|Utolsó módosítás: 2005. május 25., szerda, 15:15

A cikk betűmérete:kisebbnagyobb

Egy brit határozat szerint a jövőben kizárólag személyesen lehet pornográf videoanyagokat vásárolni a szigetországban, így többek közt megszűnik az ilyen jellegű filmek online rendelésének lehetősége is.


A brit Legfelsőbb Bíróság döntése az "R18", azaz a legszigorúbb besorolás alá eső, szexuális tartalmakkal bíró filmek forgalmazásának bizonyos keretek közé való terelését célozza meg. A filmek (VHS, illetve DVD) beszerzése ezentúl csak személyesen, üzletekben szerezhetők be Nagy-Britanniában, így például megszűnik az internetes vásárlás lehetősége, valamint a telefonon, vagy postán keresztül történő rendelés is. A döntés hátterében számos olyan eset is áll, amikor kiskorúak, akik egyébként nem vásárolhatnának 18 éven felülieknek szánt anyagokat, a felsorolt módokon jutottak hozzá a filmekhez - adta hírül a BBC News. Míg a tiltás támogatói szerint a lépés segíthet a pornográf anyagok forgalmának szabályozásában, ellenzői szerint a brit csatornák forgalma valóban megsínyli, ezzel egy időben azonban az országban felfut a külföldről beszerzett filmek száma, így a döntés nem éri el célját.

A közelmúltban világszerte számos hasonló lépés történt az explicit digitális tartalmak visszaszorítására, ilyen például az izraeli távközlési minisztérium tervezett döntése, mely arra kötelezné a mobilszolgáltatókat, hogy szigorítsák meg a készülékeken elérhető pornográf tartalmakhoz való hozzáférés módját. Az elképzelés szerint a jövőben felnőtteknek szánt tartalmakhoz csupán egy olyan kód beütését követően lehet majd hozzáférni, amelyet a mobilszolgáltatók azt követően küldenek ki az adott előfizetőnek, hogy beazonosították, valóban felnőtt korú felhasználóról van szó.

[origo]



Küldje tovább ismerősének!


Írjon nekünk! Médiaajánlat Impresszum Adatvédelem!

Iratkozzon fel RSS-hírcsatornáinkra!



[origo] legfrissebb

Csak gyári memóriákkal fog menni az Xbox
Emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsdék
A nagypapa jobb arc, mint a szerelmes robot
Szirénázva tüntettek a megszorítás ellen a tűzoltók
Varga: A Fiorentina van olyan, mint a Lyon és a Liverpool

hirdetés


A székesfehérvári IBM informatikusokat keres!


Otthoni zenehallgatás

A digitális zeneformátumok, online boltok és az egyszerű letöltési lehetőségek örökre megváltoztatták a zenehallgatást.

Önnek mi az elsődleges zeneforrása otthon? A szavazás péntekig tart, az eredményekből összefoglaló cikk készül.

Rádiózom
Felteszek egy bakelitlemezt
Berakok egy CD-t a lejátszóba
Mp3-at vagy más zenefájlt hallgatok
YouTube-on keresem kedvenc zenéimet

A szavazás állása



Fórum

Kinek mi a kedvenc játéka?
HTML (BB kód) - próbáld itt, amit lehet!
Furcsa jelenségek
SEGÍTSÉG !!!!
Segítsééég! Támadnak folyamatosan! Mit tegyek???


TIPP


karácsony


Playstation


mp3-lejátszók


LINKCENTRUM


szex


férfiaknak


nőknek


HETI TOPLISTA


Shakira


Angelina Jolie


Görög Zita


Most keresik a többiek!