Pink Panther: Pinkadelic Pursuit (teljes magyar verzió)

Vágólapra másolva!
Ismét találkozhatunk sokak kedvenc rajzfilmfigurájával, a Rózsaszín Párduccal, ki ezúttal bácsikája kalandjait éli ismételten át a Wanadoo platformjátékában.
Vágólapra másolva!
Pink Panther: Pinkadelic Pursuithttp://www.dynamic-systems.hu/catalog.php?mode=article&articleno=ROPINKPAN0

A játék elején főhősünk, a Rózsaszín Párduc komoran sétálgat a téli utcán, kezében egy levél, mely nagybátyja, a Rózsaszín Nagybácsi házához invitálja. A házhoz megérkezve részletesebben megnézi a levelet, és szomorúan konstatálja, hogy a nagybácsi elhunyt, méghozzá felfalta egy világoskék sárkánygyík. Öröm az ürömben, hogy a bácsi házát Párducunkra hagyta. A ház egy meglehetősen furcsa épület, mivel szervesen tartalmazza a bácsi tizenkét kalandjának emlékét, mely kalandokat a főhősnek újra át kell élnie, hogy eljusson a padlásra, ahol a nagybácsi mesés kincse rejlik.

Az ajtók kinyitásához kulcsokra van szükség. Kezdetben is van egy kulcsunk, de evvel csak a két első ajtót tudjuk kinyitni. Az első ajtó egy jókora hajóra vezet, melynek egykoron bácsikánk volt a kapitánya. Ez a pálya tökéletesen alkalmas, hogy megismerkedjünk a játék elemeivel és irányításával.

Utóbbiról elmondhatjuk, hogy pofonegyszerű. Csupán néhány billentyűzetre, vagy persze a joystickra van szükség a vezérléshez. A Párducot a jobbra-balra nyilakkal mozgathatjuk, az enterrel ugorhatunk, míg a numerikus billentyűzet elemei szolgálnak tárgyak felvételére, letevésére, valamint a harcra. A második, vasútvonalas pálya kicsit húzósabb, mert görkorcsolyával száguldunk, melyen nincs fék, de itt végső soron csak időben kell ugranunk.

Mert bizony a bácsika emlékei nem pusztán kacagással voltak tele. Az első pályán az ellenfelek még kimerülnek nagyorrú és alacsony matrózokban, akiket könnyen átugorhatunk, vagy a pörgős támadással odébb penderíthetünk, de ők sem kevésbé veszélyesek, mint a későbbi pályák ellenfelei. A Pink Pantherben senki se várjon szerepjátékos elemeket - a képernyő bal felső részén látható szívecskék jelzik, hogy hány "életpontunk" maradt. Hogyha nekimegyünk egy ellenfélnek -legyen az akár matróz, akár gorilla, vagy egyiptomi katona -, az egyik szívecske elszíntelenedik. Ha mindegyikkel ez történik, akkor vége a játéknak. Szerencsére ilyenkor nem a legelejéről kell folytatnunk, illetve lehetőségünk van a mentésre is.

A harc mellett legfontosabb feladatunk, hogy megtaláljuk a továbblépéshez szükséges tárgyakat. A hajón például találhatunk egy csokor banánt, melyet el kell cipelnünk az útban álló gorillának, különben nem fog bennünket továbbengedni. Egy másik helyen csak akkor folytathatjuk utunkat, ha szétrobbantunk pár ládát, melyhez bombára van szükségünk. Ha felvettük a bombát, nem árt sietnünk, mivel ez húsz másodperc múlva robban. A legfontosabb tárgyak a kulcsok, melyeket mindig a pályák végén találhatunk meg.

Platformos játékról van szó, de szerencsére ez esetben nem kell megküzdenünk avval a ténnyel, hogy csak a legélesebb szemű, és legügyesebb játékosok fogják sikerrel átugrálni az akadályokat. Nem kell kicentiznünk sem az elugrások helyét, sem magasságát, elég körülbelül megcéloznunk a célt. Talán csak az lehet idegesítő, és az okozhat nehézséget, hogy néha nehéz kivenni, hogy egy tereptárgy aktív elem-e, vagyis például egy felvezető lépcső, vagy csak dísznek került a játékba.

Ami a program grafikáját illeti, nem valami eget rengető a minőség, de nem valószínű, hogy a No One Lives Forever 2-t akarták volna kihívni a fejlesztők e téren. A helyszínek hangulatosak, színesek - talán kissé túlságosan is -, a karakterek pedig mókásak. Az egyiptomi helyszín hátterei például egész pofásra sikeredtek.

A játék zenéje a grafikához hasonlatosan jól passzol magához a programhoz. Különösen tetszett az intro alatt szóló, kissé futurisztikus Rózsaszín Párduc feldolgozás. Minden pályán más zene szól, melyek ritmusa igazodik az eseményekhez. A vasútvonalas pályán, ahol görkorcsolyával robogunk, a zene is valósággal robog.

A játék magyar nyelvű változata kapható hazánkban. Mivel beszéd nincs, meg kell elégednünk a feliratokkal, melyekkel leggyakrabban a kérdőjeles tábla mellett elhaladva olvashatunk, az enter billentyűvel váltogatva. Az egyetlen hibával a menüpontok között találkoztunk, ahol bizony lemaradt néhány ékezet.

Kétségtelen, hogy a Pink Panther: Pinkadelic Pursuit nem az a játék, mely kihasználja a csúcsgépek teljesítményét. Ennek ellenére a program a maga kategóriájában mindenképpen egy jól sikerült, szórakoztató alkotás.

Rendszerkövetelmény:

ProcesszorP2 266
RAM64 Mbyte RAM
DirectX verzióDirectx 8.1