Heroes of Might and Magic IV: The Gathering Storm (magyar szinkronnal)

Vágólapra másolva!
Sokan mondják, hogy elég volt már a Heroes of Might and Magic sorozatból, mivel a negyedik rész sem tartalmazott elég újítást. A fanatikus Heroes játékosok viszont sosem fogják megunni a programot, és örömmel fogadják a kiegészítőket is.
Vágólapra másolva!

A Gatheing Storm öt hős történetét mutatja be, kiknek össze kell fogniuk, hogy legyőzzék a gonosz varázsló Hexist, aki át akarja venni az uralmat egész Lodwar felett. Hogy sikerrel szálljanak szembe a mágussal, mindannyiiknak meg kell szereznie egy ereklyét egy-egy kampány keretében. Ezt az öt küldetéssorozatot tetszőleges sorrendben teljesíthetjük, de a hatodikra csak akkor kerülhet sor, hogyha az öt gyűjtögetőn már túl vagyunk.

Az öt hősnek, Alita Eventidenak, Bohbnak a mágusnak, Dogwogglenak, Kozussnak és Agraynelnek új portrékat terveztek a készítők, és ezek valahogy részletesebbnek tűnnek, mint az eredeti játékban megismert arcképek. A hősök ötödik szinten kezdik kalandozásaikat, és az eredeti játékban megismert szakértelmek és rangok közül választhatnak.

A hősök mellett a kiegészítőben négy új szörnyeteggel is találkozhatunk, melyek mindegyike sajnos a gonosz varázsló, vagyis az ellenség seregét erősíti. A négy szörny a goblin knight, a dark champion, az evil sorceress, valamint a gargantuan. Az új lények nem rendelkeznek új képességekkel, de az eredeti játékban megismerteket érdekesen ötvözik. A gargantuan például kétszer támad területre, akárcsak a küklopsz, és nem lehet közelről fegyverrel megtámadni.

Mindössze csak hét új épület tűnik fel kalandozásaink térképén, melyek közül kettőben sárkányokkal küzdhetünk meg a szintlépés érdekében, a további ötben pedig varázslat tekercseket szerezhetünk be, mindegyikben egy adott iskolához tartozó varázslatokat. A szintlépő épületek közül az egyikben a sárkányok fekete sárkányok, úgyhogy itt lehetőleg csak magasabb szinten próbálkozzunk.

Az ereklyék területén már jobb a helyzet, mivel ezekből tizenhat új került a kiegészítőbe. Ezen tárgyak közt akadnak igen erősek, melyek az eredeti játékba bepakoltak mellett fejtik ki hatásukat, vagyis nem a legerősebb értéke számít elv alapján működnek.

Az új hősök, épületek és ereklyék természetesen a szerkesztőben is helyet kaptak. Az is magától értetődik, hogy ezeket csak akkor használhatjuk, hogyha a Gathering Strom kiegészítőt indítjuk el.

A legnagyobb újítás az a patch hozzáadása a játékhoz, melyet a 3DO oldaláról már külön is le lehetett tölteni, s melynek segítségével lehetőség nyílik a hálózatos játékra, mind a GameSpy-on, keresztül, illetve TCP/IP vagy LAN segítségével. A többjátékos részen még van mit csiszolni, mivel az ellenfél köre alatt nem tudunk mit tenni, legfeljebb a térképet nézegetjük, mely idővel idegesítően unalmassá válik.

Összegzésként elmondhatjuk, hogy a körökre osztott stratégiák ellenzői nem a Gathering Stormot megpillantva fogják véleményüket megváltoztatni, és azok sem fognak más álláspontra helyezkedni, akik kevés újdonságot találtak a negyedik részben. A Gathering Storm kifejezetten a hardcore Heroes rajongóknak készült, habár az új elemeket még ők is kevesellni fogják.