Afrikai csatározások a Blitzkrieg kiegészítőjében

Vágólapra másolva!
A második világháborús játékok az elmúlt néhány évben úgy árasztották el a világot, mint a németek anno Európát. E játékok tengeréből emelkedett ki színvonalával a Blitzkrieg, melynek javában készül folytatása, a Burning Horizon.
Vágólapra másolva!

A bevezetőben említett második világháborús játékokat figyelve több dolog is feltűnhet a játékosnak. Ezek egyike, hogy a játékok által feldolgozott hadszínterek fokozatosan eltolódtak a klasszikus Normandia-keleti front párosról Észak-Afrikába, valamint a Csendes-óceán térségébe. Ezt a tendenciát követi a Burning Horizon is, melyben ugyan bekapcsolódhatunk Rommel európai harcaiba is, a fő küldetésvonulat mégis Afrikát, valamint a Távol-Keletet vetíti elénk.

A játékmenet lényegében nem tér el az eredeti programban megismerttől, vagyis ezúttal sem bajlódunk a bázisépítéssel, egységek toborzásával, valamint a fejlesztésekkel, hanem adott számú és képességű egységgel kell teljesítenünk a feladatokat. Ebből következően nagyon fontos, hogy jól megfontoljuk, és összehangoljuk a támadásokat, mert a gyalogos támogatás nélküli tankroham, vagy a vadászok védelme nélkül útjukra eresztett bombázók eleve bukásra ítéltettek.

A kiegészítőben huszonnyolc küldetés kapott helyet, melyek közül tizennyolc főszereplője Rommel, a Sivatagi Róka. Először még Franciaország területén találkozunk a tábornokkal, ahol sikereivel annyira elnyerte a Führer bizalmát, hogy Hitler kinevezte az Afrika Korps vezetőjének. Az afrikai hadszíntér igazán részletesen kerül bemutatásra, hisz a fejlesztők még arra is fordítottak időt és energiát, hogy a hadműveletek túlélőit is felkeressék némi információkért.

Ha teljesítettük Rommel küldetéseit, átruccanhatunk a Csendes-óceán térségébe, ahol legalább olyan ádáz harcok folytak a szövetségesek, valamint a japánok között, mint Afrikában, vagy Európában. A messzi keleten két konkrét küldetést teljesítünk: az egyik célpont a japánok által megszállt Szingapúr, a másik pedig Burma. Egy szingli küldetés keretein belül még Norvégia is feltűnik, de Észak-Európába már nem jutunk el a kampányok során.

Alaposan kiszélesedtek a bevethető egységek is - nem kevesebb, mint ötven új tank, repülő, gyalogos, és minden egyéb fajta hadi eszköz vár bennünket. A teljesség igénye nélkül találkozhatunk a japánok legendás vadászrepülőjével, a Zéróval, az amerikai tengerészgyalogosokkal, az Afrikában nevet szerző ausztrál gyalogosokkal, a Panzer IV-es H változatával, de még a hatékonynak aligha nevezhető japán Chi Ha tank is kigördül a távol keleti csataterekre.

Az egységeinkre nemcsak azért érdemes vigyáznunk, mert nem gyárthatunk újakat, hanem azért is, mert folyamatosan kapják a tapasztalati pontokat, minek köszönhetően egyre hatékonyabban vesznek részt a csatákban. A fejlődés az egység típusától függ, tehát például a páncélosok nagyobb sérülést okoznak, a repülőgépek messzebb tudnak elrepülni, míg a gyalogos unitok nagyobb hatékonysággal találják el az ellenség katonáit.

Sokan várták, hogy már a kiegészítőben három dimenzióssá változik a megjelenítés, de nekik sajnos csalódást kell okoznunk, mivel minden maradt 2D-ben. Ez azért nem olyan nagy baj, hisz a legtöbb 2D-s játékkal ellentétben a környezet szinte minden elemével "kezdhetünk valamit". Ennek megfelelően nemcsak az épületeket rombolhatjuk le, hanem akár a fákat is legázolhatjuk tankjainkkal, vagy felrobbanthatjuk a hidakat.

Annak ellenére, hogy csak az "igazi" második részben kerül bevetésre a harmadik dimenzió, érdemes nekiülni a Burning Horizonnak is, hisz a rengeteg új egység, valamint a világ minden tájára kiterjedő hadjáratok sok újdonságot jelent azoknak is, akik alaposan kivesézték az első részt.