Nem vágynak hírhedt tévésztárra a választók

Vágólapra másolva!
Vesztésre áll Ohióban Jerry Springer amerikai tévés műsorvezető, aki korábban bejelentette, hogy 2004-ben feltehetően indul a szövetségi állam egyik szenátori helyéért.
Vágólapra másolva!
Universal
Középen Jerry Springer

A Jerry Springer Show házigazdája a 14 éve létező Ohio Poll nevű közvélemény-kutatás történetében a legrosszabb népszerűségi indexet produkálta. Az amerikai szövetségi államban megkérdezett választók 71 százalékának volt kedvezőtlen véleménye a tévéműsorainak stílusáról hírhedt Springerről, aki korábban bejelentette, hogy 2004-ben feltehetően indul a szövetségi állam egyik szenátori helyéért. A mélypontot jelentő adattal szemben a megkérdezetteknek csak 13 százaléka rokonszenvezik a tévésztárral. A többiek vagy túl keveset hallottak Springerről, vagy egyáltalán nem ismerik - utóbbiak mindössze 2 százaléknyian vannak. Ohióban a tévés előtt, a többek között korábbi kétes ingatlanügyeiről ismert üzletembert, Donald Trumpot tartották a legellenszenvesebb személynek, akiről az Ohio Poll válaszolóinak kétharmada volt rossz véleménnyel.

A demokrata Springer, a választáson való indulása esetén, a republikánus George Voinovich szenátor ellenfele lenne, aki magasan vezeti a népszerűségi listát a helyére pályázók között. Arra a kérdésre, hogy a két személy közül kit választana, a válaszolók 77 százaléka Voinovichot jelölte meg, és mindössze 16 százaléka voksolna Springerre. A felméréskor 638 bejegyzett választót kérdeztek meg telefonon a Cincinnati Egyetem Politikai Kutatóintézetének (University of Cincinnati's Institute for Policy Research) munkatársai. (A szakemberek szerint az adatok hibahatára plusz, mínusz 4 százalék.)

A szabadszájú, a szereplők botrányos viselkedéséről ismert tévéműsor vezetője korábban is politizált. Jogi és politikatudományi tanulmányai után, 1968-ban, a később merényletben megölt Robert F. Kennedy elnökjelölt kampánystábjában dolgozott. A demokrata szenátor halálát követően egy ügyvédi irodában helyezkedett el, közben pedig építeni kezdte politikusi karrierjét, amelynek kiemelkedő állomásaként, 1977-ben megválasztották Cincinnati polgármesterének. Az akkor 33 éves Springer, akit az ohiói metropolisz történetében a legnagyobb többséggel juttattak hivatalához, Amerika egyik legfiatalabb polgármestere volt. Néhány év múlva azonban politikusi karrierjét félbeszakította egy szexbotrány, ezért Springer úgy döntött, pályát módosít és a médiában próbálkozik tovább.

Springer a cincinnati WLWT-TV tévé riportere és politikai kommentátora lett, 1984-ben pedig a helyi legnézettebb hírműsort vezette. Az újságíró egyik kiemelkedő szakmai teljesítménye az etiópiai és szudáni éhínségről szóló helyszíni riportja volt. Munkájáért hét Emmy-díjat kapott, a Cincinnati Magazine olvasói pedig ötször választották a legjobb műsorvezetőnek. Springer 1993-ban újra váltott, és elindította a Jerry Springer Show-t, amely rövid idő alatt az Egyesült Államok legnézettebb beszélgetős műsorai közé került. A show megítélése rendkívül szélsőséges, Jerry Springernek kiterjedt rajongótábora van, egyes kritikusai azonban azt állítják, a műsor a civilizáció végét jelzi. Joseph Lieberman, mélyen vallásos szenátor véleménye, sok nézőével szemben, hogy Jerry Springer műsora egyszerűen megalázó és erkölcstelen.