Gyerekekkel üzletelő magyarok tévéfilmen

Vágólapra másolva!
Baba eladó címmel tűzött műsorára filmet a Lifetime amerikai tévécsatorna: a film egy internetes árverés útján, a legtöbbet ígérő családnak örökbe adandó, magyar származású baba és leendő szülei kálváriájáról szól, s megtörtént eseményeken alapul.
Vágólapra másolva!

Az örökbefogadások körül az Egyesült Államokban uralkodó rendezetlen jogi viszonyokat bemutató filmben Nathalie és Steve Johnson tisztes polgári életet él valahol Minnesotában, egyetlen gondjuk, hogy a férfi előző házasságából származó nyolcéves kisfiú mellé nem lehet közös gyermekük.

A világhálón aztán a feleség az örökbe adandó kicsik között meglátja a magyar Gittát, akibe első látásra beleszeret, és elhatározza, hogy a kislányt mindenképpen adoptálja.

Hamarosan kiderül azonban, hogy az örökbeadást egy gátlástalan magyar ügyvéd szervezi, aki a licitálás során a legtöbbet - lehetőleg több tízezer dolláros összeget - ígérő szülő gondjaiba adja a gyereket. Az is nyilvánvalóvá válik, hogy a magyar ügyvédnek nem ez az első ilyen ügye, és jelentős vagyonra tett már szert a gyermekre áhítozó szülők pénzéből.

A házaspár számára a legnagyobb sokkot azonban az jelenti, hogy kiderül: New York államban nem minősül törvénybe ütközőnek a gyermekek ilyen módon történő adásvétele, és a helyzet nem sokkal jobb az Egyesült Államok más szövetségi államaiban sem.

A filmben szereplő pár végül a rendőrséggel együttműködve titkos akciókban vesz részt, hogy lebuktassa a törvényesség határán egyensúlyozó erkölcstelen alkuszt, még úgy is, hogy semmi biztosítékuk nincs, hogy végül ők fogadhatják örökbe a kis Gittát.

Bár a film valószínűtlen happy enddel végződik, a sztori alapja megtörtént eset: egy New York-i házaspár, Lauren és Bill Schneider kálváriája. Ők New York állam akkor érvényben lévő törvényeivel szembeszállva harcoltak egy általuk megszeretett kisgyermekért, és végül sikerült kiharcolniuk a társadalomban általánosan elfogadott erkölcsi elvekkel ellentétes jogszabályok módosítását. New York államban tavaly lépett életbe az a jogi szabályozás, amely bűncselekménynek minősíti a különösen nagy összegű örökbeadási díj követelését, s az azzal való manipulációkat.