Több magyar természetfotóst is díjaztak a német European Wildlife Photographer of the Year 2010 pályázaton. A versenyre 29 országból több mint tizenegyezer pályamű érkezett. Nézze meg galériánkban a legjobb felvételeket!

Gönye Csaba Tavaszi fototaxis című képe az Egyéb állatok kategória győztese lett, és ugyanebben a témában Máté Bence Függő játszma című felvételét is díjazták. Kerekes Józsefnek két képét is kiemelték, az egyiket a Növények és gombák, a másikat a Nature's Studio kategóriában, míg Gaál Péter megjelölt fókát ábrázoló felvételét Ember és természet témában jutalmazták.

Forrás: GDT
Gönye Csaba nyertes felvétele - kattintson a képre a galériáért!

A versenyt Britta Jaschinski német természetfotós nyerte egy gepárdról készült kísérteties, fekete-fehér fényképpel. Jaschinski a felvételt Tanzániában készítette egy nagy bozóttűz után. A szerző szerint az állat nagyon nyugtalannak és elveszettnek látszott a leégett szavannán, és a kép jól tükrözi a gepárdok egyre rosszabbodó helyzetét az élőhelyük pusztítása miatt.