Szenzációs panorámaképeken nézheti meg a jövő nagyvárosait

Barcelona, Föld 2050
Így néz ki a honlap kezelőfelülete a 2050-re elképzelt Barcelonával a háttérben
Vágólapra másolva!
A Kaspersky Lab népszerű multimédiás projektje, a Föld 2050 frissítést kapott, a meglévő városokat kiegészítették Dubai, Moszkva és New York City futurisztikus víziójával.
Vágólapra másolva!

A projekt kezdetén a kutatók által elképzelt városképeket láthattunk, most azonban minden felhasználót arra buzdítanak, hogy ossza meg saját elképzelését a jövő városairól. Ennek érdekében egyszerűsített feltöltéssel és megosztási funkciókkal bővítették a fejlesztők a 2050.earth címen elérhető oldalt. Az elmúlt 9 hónap alatt több, mint egymillió oldalletöltést tapasztaltak, köszönhetően a téma közkedveltségének.

Számos panorámakép is elérhető Moszkváról, Dubajról és New Yorkról, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy megnézzék, miként képzelik a futurológusok 10, 20 és 30 év múlva a városokat.

Így néz ki a honlap kezelőfelülete a 2050-re elképzelt Barcelonával a háttérben Forrás: Anton Vodogreev/Kaspersky Lab

Az oldalon lehetőség van a jövőkutatók előrejelzéseit értékelni és egyúttal kiválasztani, mely elképzelés lehet reális vagy álomszerű. A weboldalon opcionálisan megoszthatóak a profilok, a panorámaképek vagy a jóslatok a közösségi csatornák felületein azért, hogy megkönnyítse a felhasználóknak megvitatni az elképzeléseiket.

„Szeretnénk megérteni, hogy a felhasználók mit tartanak reális és pozitív jövőképnek. Ezekkel az új frissítésekkel több visszajelzést kapunk és úgy tűnik, az embereket tényleg érdekli, hogy megosszák elképzeléseiket és véleményüket a jövőről." – mondta Vladislav Biryukov, a Kaspersky Lab Consumer Social Media divíziójának vezetője.

Sanghaj 2050-ben Forrás: Anton Vodogreev/Kaspersky Lab

A Föld 2050 projekt honlapján a látogatók címkékkel is elláthatják a különböző jóslatokat, amely meggyorsítja és megkönnyíti a keresést.

Minden grafikai anyagot egy ART nevű aloldalon gyűjtenek. Minél több szavazat érkezik egy ötletre, grafikára, annál több információ válik elérhetővé mindenkinek.

„Büszkék vagyunk arra, hogy ez a projekt nemcsak a jövőkutatók, hanem a designerek figyelmét is felhívta. Mindig úgy gondoltuk, hogy könnyebben megérthető a jövő képek által, semmint szövegek révén, emiatt is döntöttünk egy vizuális koncepció mellett – és nagyon jó érzés látni, hogy a felhasználók is támogatják ezt a megközelítést." – folytatta Vladislav Biryukov.

Titanicváros. Pesszimista elképzelés a globális felmelegedés hatásairól Forrás: Anton Vodogreev/Kaspersky Lab

„Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy ilyen hosszútávú valós előrejelzéseket nehéz megadni, ugyanakkor reméljük, hogy ezzel segíthetünk elkerülni olyan problémákat, amelyekkel potenciálisan szembesülhetünk."