Májusban látogat ismét Magyarországra Jane Goodall

Jane Goodall
"A vírus-terjedés lelassításának legjobb módja jelenleg az úgynevezett társas-távolságtartás....Úgyhogy ha tehetitek, csináljátok azt amit én, én ne menjetek nyilvános helyekre..."
Vágólapra másolva!
Májusban látogat ismét Magyarországra Jane Goodall világhírű főemlőskutató - hangzott el az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón szerdán, Budapesten.
Vágólapra másolva!

Két év után ismét találkozhat a magyar közönség a világhírű zoológussal

A magyar közönség két év után május 17-én találkozhat ismét a kutatóval, aki arról fog beszélgetni Frei Tamással az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Egyetemi Konferencia Központjában, miként lehet úgy élni a fejlett világban és Magyarországon, hogy az ne okozzon természeti kárt a világ fejletlenebb térségeiben - mondta el Bitter Zsuzsanna, a Jane Goodall Intézet elnöke.

Jane Goodall Forrás: AFP/Hector Retamal

A beszélgetést az intézet és az Élet Katedrális közösen szervezi. Hozzáfűzte:

a 84 éves főemlőskutató május 18-án avatja fel a róla elnevezett tanösvényt a II. kerületi Vörös-kőváron,

amely a Magyar Madártani Egyesület (MME) Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya által 2011-ben elindított haragossikló élőhely-védelmi program egyik helyszíne.

Hatalmas népszerűségnek örvendenek az előadásai

Az avatáson Jane Goodall elsősorban a gyermekekhez szólva mutatja be a környezettudatos neveléssel foglalkozó Rügyek és gyökerek mozgalom alapelveit - hangsúlyozta Bitter Zsuzsanna. A Jane Goodall tanösvény április 15-től látogatható a közönség számára.

Jane Goodall az 1980-as évek közepén abbahagyta a terepi munkát, azóta járja a világot, és előadásokat tart a legfontosabb Földünket érintő problémákról Forrás: AFP/Javier Soriano

Jane Goodall a főemlőskutatás forradalmasítójaként ismert,

1967-től 2003-ig a Gombéi Természetkutató Intézet igazgatója volt. Előadásai hatalmas népszerűségnek örvendenek világszerte. 1977-ben megalakította a Jane Goodall Természetkutató Intézetet.

Magyarország 2006-ban csatlakozott Goodall hálózatához

A környezetvédelembe a jövő nemzedékeit is bevonva 1991-ben Tanzániában létrehozta a fiatalok környezettudatos nevelését célzó Rügyek és gyökerek hálózatot, amelynek munkájában a világ mintegy 100 országában vesznek részt fiatalok és gyerekek.

Jane Goodall két éve járt utoljára Magyarországon Forrás: AFP/Attila Kisbenedek

Magyarország 2006-ban, a Rügyek és Gyökerek Egyesület megalakításával csatlakozott a hálózathoz,

amely 2010 óta Jane Goodall Intézet néven folytatja tevékenységét. Jane Goodall számtalan díj és elismerés birtokosa, 2002 óta az Egyesület Nemzetek Szervezete (ENSZ) békenagykövete, 2003-ban megkapta az Asztúria hercege díjat, 2004-ben pedig a Brit Birodalom lovagja lett.