Genetikai vizsgálatok igazolják: a cári család maradványaira bukkantak

II. Miklós cár (1868-1918) Famille Monarchie FAMILY Slaughter VIOLENCE Novecento Monarchia Presse Story Giornale Eccidio Annees 1910 - Annees 10 - Annees dix 20 20e 20eme XX XXe XXeme siecle MASSACRE BianchettiCOR FRONT PAGE PRESS 20 20th XX XXth cent
Korabeli illusztráció a cári család lemészárlásáról
Vágólapra másolva!
A legújabb genetikai vizsgálatok megerősítették, hogy valóban a 100 éve meggyilkolt II. Miklós orosz cár és családtagjai maradványait találták meg egykoron Jekatyerinburgban – jelentették be hétfőn a vizsgálatokat végző szakemberek.
Vágólapra másolva!

A feltárt csontok újabb vizsgálatai elvezethetnek ahhoz, hogy az orosz ortodox egyház elismerje, a cári család maradványait tárták fel 1979-ben és teljes pompával végső nyugalomra helyezzék azokat.

A genetikai vizsgálatokat az ortodox egyház rendelte el, amely megkérdőjelezte a korábbi eredményeket. A teszt része volt az, hogy II. Miklós apjának, III. Sándor cárnak a maradványait kihantolták, és a vizsgálatok igazolták, hogy „apáról és fiúról van szó” – jelentették be az illetékesek.

Az ortodox egyház közölte, hogy mérlegeli az eredményt, és méltatta a vizsgálatok lefolytatását.

Korabeli illusztráció a cári család lemészárlásáról Forrás: AFP/LEEMAGE

II. Miklós cárt és német származású feleségét, valamint öt gyermeküket, szolgáikat és orvosukat 1918. július 16-ról 17-re virradóra a bolsevikok lőtték agyon az Ural-hegységben lévő Szverdlovszkban (ma Jekatyerinburg), ahol házi őrizetben éltek. Gyilkosaik villámgyorsan elföldelték a maradványokat, amelyek nagy részét 1979-ben találtak meg.

A cár, felesége és három gyermeke csontjait 1998-ban Szentpétervárra szállították, de az orosz ortodox egyház megtagadta a méltó temetést tőlük, megkérdőjelezve valódiságukat.

Az azonosítás érzékeny vallási problémát vet fel, mivel az ortodox egyház mártírként szentté avatta a cárt és családját, ezért csontjaik szent relikviáknak számítanak.

Sokan azt várták, hogy az egyház a keddi százéves évfordulóhoz időzítve elismeri a maradványok azonosságát. Vladimir Legoida, az egyház szóvivője közölte, hogy figyelmesen tanulmányozzák a legújabb eredményeket. A vizsgálatok tovább folytatódnak, történelmi dokumentumok bevonásával.

(Forrás: MTI)