15 millió éves majomlelet<br/>

Vágólapra másolva!
Több mint 15 millió éves emberszabású majom maradványaira bukkantak Kenyában, ami miatt lehet, hogy át kell írni az ember kialakulásának előtörténetét.
Vágólapra másolva!

A Reuters jelentése szerint amerikai szakértők úgy vélik, hogy az állat a fákon és a földön egyaránt otthonosan mozgott. Feltehetően az első majom volt, amely tetszése szerint időzött a talajon. Csontváza kellően teljes ahhoz, hogy megvilágíthassa az emberszabású "előmajmok", a modern emberszabású majmok és az ember közötti kapcsolatot. A nevezett időszakból ugyanis ez az első olyan majom, amelynek fogai és koponyarészei egyaránt fennmaradtak.
Bár korunkra csak öt emberszabású lény él a Földön - az emberen kívül a csimpánz, a gorilla, az orangután és a gibbon -, hajdanán jóval több volt belőlük. Mintegy 22 millió évvel ezelőtt tűntek fel a primitív majmok Kelet-Afrikában. Hétmillió évvel később azonban csaknem valamennyi fajtájuk kihalt, kettőt kivéve. Utóbbiak maradványaira is Kenyában bukkantak az 1960-as évek elején. Először az ember közvetlen elődeinek vélték ezeket, ám idővel kiderült, hogy jóval korábban éltek.

(MTI)

Ajánló:

A modern ember eredete - a Lucy-től a Homo sapiens-ig. Szenzációs 3D-s galéria az ember evolúciójának bizonyítékairól.