Itt a meztelen csirkefajta

Vágólapra másolva!
Izraeli kutatók "megkopasztott" csirkéket tenyésztettek ki.
Vágólapra másolva!

A Hebrew University kutatói szerint a furcsa kinézetű állatok kevesebbet szenvednek a meleg miatt tollas társaiknál, s további előnyük, hogy mivel nem kell őket megkopasztani, költséghatékonyabb feldolgozási eljárást tesznek lehetővé.

A kutatók elismerik, hogy hidegebb klímájú országokban a tollatlan csirkék valószínűleg nem éreznék túl jól magukat, melegebb éghajlaton azonban még előnyös is a tollak hiánya. A nagyüzemileg tenyésztett csirkék teste ugyanis a gyors növekedés miatt több hőt termel, s - különösen a melegebb országokban - sokat szenvednek emiatt.

A kopasz csirkék nem genetikailag módosított állatok, hanem hagyományos tenyésztési eljárással hozták létre őket, egy már 50 éve ismert tulajdonságból kiindulva. Avigdor Cahaner professzor, a kutatások vezetője a BBC-nek elmondta: mindössze annyit csináltak, hogy e tulajdonságot "rántani való csirkékbe transzformálták". - Ezek teljesen normális csirkék, csak nincsenek tollaik - mondta a kutató.

A kopasz csirkék környezetvédelmi szempontból is előnyösebbek, mivel nem keletkezik nagy mennyiségben tollakkal és zsírral teli szennyvíz.

Az állatvédők tiltakozásukat fejezték ki, hangsúlyozva, hogy a csirkék tollazata fontos szerepet játszik a kórokozók elleni védelemben.

(Fotó: Hebrew University/Reuters)